1. Новини Закарпаття
  2. >

Монументальні камені зберігають таємниці віків: дослідникам вдалося виявити унікальні знахідки (ФОТО)

28.03.2024 14:33 Суспільство Лайт

Храми були збудовані у VII до нашої ери, коли регіон контролювався представниками урартської цивілізації.

Храми були збудовані у VII до нашої ери, коли регіон контролювався представниками урартської цивілізації.

Археологи виявили в провінції Тунджелі (Східна Анатолія, Туреччина) два нові храми та поселення-фортеці. За даними Arkeonews, унікальні споруди були знайдені в рамках проекту по дослідженню елліністичного віку провінції.


У проекті взяв участь доцент Серкан Ердоган. За його словами, виявлені у Тунджелі поселення-фортеці проливають світло на унікальні аспекти історії регіону. Фортеці розташовані в самій західній та східній частинах провінції. На їхній території знаходяться храми нового типу. Вони є історичними джерелами релігійних практик Тунджелі. Фортеці Ашагі-Харік та Масуму-Пак виконані в особливому архітектурному стилі з відкритими молитовними просторами, висіченими в скелях вівтарями та платформами.


Археологи встановили, що храми були збудовані у VII до нашої ери, коли регіон контролювався представниками урартської цивілізації. Визначити точне призначення культових споруд дослідникам не вдалося. Невідомо, чи були вони побудовані для поклоніння місцевим божествам чи використовувалися для служіння богам того часу.


Для місцевих жителів храм Харік (інша назва Нижній замок) є особливо важливим. Вони вважають його священним місцем, яке здатне зцілювати людей. Місцеві називають храм Моро Сур, що перекладається як «Червона змія». За словами археологів, наявність зміїного мотиву вказує на міфологічну зв’язок, що глибоко вкоренилася. Зроблені дослідниками відкриття дозволили розширити знання людства про давні цивілізації в частині архітектурних практик та релігійних вірувань.

Читайте також: Одержимі дзеркалами та пролиттям крові: археологи відкопали шокуючі знахідки у місцевого культу

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська