1. Новини Закарпаття
  2. >

Субсидії з 1 квітня: чи будуть зміни для українців

27.03.2024 21:41 Суспільство Актуально

У наданні субсидій у квітні 2024 року нічого не зміниться – пільгу на оплату житлово-комунальних послуг отримуватимуть усі, хто її оформив на опалювальний період.

У наданні субсидій у квітні 2024 року нічого не зміниться – пільгу на оплату житлово-комунальних послуг отримуватимуть усі, хто її оформив на опалювальний період.

У квітні українцям продовжать виплачувати субсидії, призначені на період опалювального сезону, який триває із жовтня 2023 року до квітня 2024-го включно.

Загалом протягом поточного року не плануються зміни у системі виплати субсидій, про що неодноразово заявляли у Мінсоцполітики, пишуть Факти.

Станом на зараз право на отримання субсидії мають родини, чиї витрати на комунальні послуги перевищують 15% від загального місячного доходу.

Також важливо, щоб домогосподарство не мало боргів за комуналку або простроченої на понад 3 місяці заборгованості, яка перевищує 40 неоподаткованих мінімумів доходів, – це 680 грн за всі послуги.

Заява на призначення субсидії подається до Пенсійного фонду, Центру надання адміністративних послуг або через Дію.

Субсидія на оренду житла ВПО

Нещодавно у Мінсоцполітики презентували новий інструмент підтримки внутрішніх переселенців – субсидія на оренду житла ВПО, якою вони зможуть скористатися вже з червня 2024 року.

Цей пілотний проєкт планують реалізувати протягом двох років. Наразі він на стадії погодження в уряді.

Спершу субсидії на оренду житла запровадять лише для внутрішньо переміщених осіб, а далі його можуть застосувати і щодо інших українців, які потребуватимуть такої підтримки.

Розмір субсидії на оренду житла ВПО враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному пункті країни.

Читайте також: Уже цього тижня українці спатимуть на годину менше: коли і чому переводять годинники цього року? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська