1. Новини Закарпаття
  2. >

Привиди на Закарпатті в наш час: одні із моторошних місць, де і досі витає "нечиста сила"

24.03.2024 12:48 Суспільство незвичайно Голос Карпат

У регіоні і досі, кажуть, в окремих місцях, можна зустріти чи не справжнього привида.

У регіоні і досі, кажуть, в окремих місцях, можна зустріти чи не справжнього привида.

На Закарпатті у минулі часи люди вірили в магію, привидів, нечисту силу. Розповідали різномпнітні чудернацькі історії про ненаситних вампірів та інших демонічних істот. Наразі подібні історії оживають хіба що на телеекранах, водночас легенди, від яких аж мурахи по тілу, і досі ще побутують у різних районах області.

Напередодні ми писали про древню істоту, що й досі живе на дні Закарпатського озера. Очевидці розповідають, що у свій час навіть були свідки, що бачили, як гігантське чудовисько - "чорний шаркань" піднімалось на поверхню водойми.

Побутує легенда, що таємничий водяний монстр в озері "Дийда" - небачених розмірів полоз, який згодом трансформувався в міфічну істоту.

Озеро Дийда відоме під назвами "Бумеранг" та "Дідово". Розташоване лише на відстані 5 кілометрів від Берегова. Колись на його місці був кар'єр. В останні роки це улюблене місце для відпочинку не лише місцевих мешканців, а й багатьох туристів й не лише з України.

А от, де ще і досі витають привиди в регіоні, або ж де відшукати місця де монологічного туризму, читайте далі від Федора Щандора:

- Демонологічний туризм (туризм за привидами) - це різновид туризму, коли туристи бажають оригінально насолодитися історико-культурною і релігійною специфікою незвичайних куточків планети, які пов'язані з демонологією. ТОП місць демонологічного туризму в Закарпатті:

- замки: Броньківський, Невицький, Чинадіївський, Середнянський

- ліси: Чорний ліс біля сіл Грабово, Камʼяниця

- водойми: Чорний мочар біля сіл Дідово, Дерцен

- гори: Піп Іван Чорногірський, Петрос, Обавський камінь, Гутин-Томнатик, Магура-Жид

- мілітарі: бункер лінії Арпада в селі Грабівниця, військове кладовище на перевалі Легіонів.

Тож, у любителів таких і справді моторошних місць є нагода відвідати всі ці об'єкти й поринути у світ захоплюючих історій.


Читайте також: Уже від завтра: закарпатців інформують про введення обмежень

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська