1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ці монети одні з особливих: що за "скарб" знайшла закарпатка в горшку із сосною?

22.03.2024 21:08 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Чудова знахідка трапилась днями журналісту видання "Голос Карпат".

Чудова знахідка трапилась днями журналісту видання

На дні горшка із вже висохлою сосною вдалося знайти чи не скарб. Хоч не золото, а в решті було знайдено річ із і 1992 року. Нею виявилась українська монета - 50 копійок.

Звідки взялася монета в горшку із посадженою сосною, що всохла останнім часом, важко вгадати. Сосну замовляли з Міжгірщини, а що ґрунт у горшку буде з монетами, хто б його знав. А от цікаво, що українські монети, вартістю 50 копійок 1992 року — одні з особливих. За таку знахідку можна отримати від 8000 -11 000 тисяч гривень. Водночас, річ має відповідати певним стандартам. Ціна монети 50 копійок 1992 року залежить, власне, від різновиду штампа та стану монети, зауважують знавці.

У чому ж її особливість?

50 копійок 1992 року — обігова монета України. Її карбували на Луганському верстатобудівному заводі різним типом штампів. Через те з'явилась велика кількість різновидів, серед них є рідкісні, ціна яких доходить до 11 000 грн.

Які 50 копійок 1992 вважаються рідкісними?

До рідкісних і найдорожчих відносять 50 копійок 1992 року, які карбували під час налагодження верстатів на Луганському верстатобудівному заводі.

Перші 50 копійок мали гладкий гурт, тобто на гурті немає насічок, це різновиди 3ВАг та 3(1)ВАг. Такі монети не повинні були потрапити в обіг, тому ймовірність знайти їх у себе в кишені дуже мала.

Також цінними вважаються 50 копійок з вдавленим тризубом, які карбували англійськими штемпелями. Ці різновиди повинні були знищити, проте нумізмати стверджують, що знаходили такі монети в обігу. Нещодавно на аукціоні Віоліті 50 копійок продали за 12 000 гривень.

Читайте також: Суперовоч "із пір'ям" у вікні закарпатки: що вродило узимку й підняло настрій місцевій жительці? (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська