1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатці ярюють, аж піт з лоба йде: посадили й посіяли найдорожчі за останній період овочі

15.03.2024 20:18 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Люди вже посадили й посіяли ряд необхідно важливих культур.

Люди вже посадили й посіяли ряд необхідно важливих культур.

У багатьох районах області цьогоріч поспішили посадити картоплю. Цю процедуру, до слова, уже зробили на Перечинщині й Виноградівщині. Середина  лютого була сприятливою для того, щоб поратись на городах й садах. Тож, багато хто із краян поспішили підготувати землю під посадку стратегічно важливого овоча в останні місяць зими. Торік, у результаті повномасштабного російського вторгнення в Україну й боячись дефіциту товарів у магазинах, люди садили врази більше картоплі, щоб мати свої запаси. Аршували навіть на власних подвір'ях, де робили овочеві грядки.

Варто відзначити, що картопля в Україні торік побила майже усі рекорди. Ціна кілограму була дорожчою за європейську. На закарпатських базарах цей овоч можна було придбати від 27 гривень за кілограм. Такі ціни були, зокрема, в Ужгороді й Мукачеві. А от зараз ціна посадкового матеріалу взагалі "золота", відзначають краяни - від 80 гривень за кілограм. Тож, хто може собі дозволити придбати картоплю за такою ціною, той, звісно, купує, а от в кого не вистачає фінансів, радіє торішнім запасам своєї картоплі. Хоч, слід нагадати, торік сезон для цієї культури був не одним із найкращих. Через погані погодні умови - дощі і спеку, врожай був не надто якісним.

Виникали також проблеми і зі збереженням "другого хліба".

Почали ярювати і в селах Тур'я-Реметівської громади. Шіковні люди пораються на нивах із самого ранку. У багатьох цьогоріч грядки зеленіють молодим часником та цибулею. Також цього місяця люди посіяли ранню городину. Тож, дав би Бог, щоб все зійшло й погода сприяла хорошим жнивам.

Читайте також: Можуть укотре відчути лихий фінал: закарпатцям слід готуватись до невтішних прогнозів 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими