1. Новини Закарпаття
  2. >

Фінансові порушення на мільйони гривень: результати аудиту на Закарпатті просто шокують

15.03.2024 10:59 Суспільство незвичайно

Збитки майже на 25,7 мільйона гривень виявили аудитори Закарпаття лише за 2 місяці цього року.

Збитки майже на 25,7 мільйона гривень виявили аудитори Закарпаття лише за 2 місяці цього року.

Порушення, що призвели до втрат на понад чверть мільярда гривень виявили під час 6 ревізій та однієї перевірки, які фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області провели у перші два місяці цього року. Ще на 1,2 млн грн фінансових зловживань зафіксували в ході проведеного в цей час аудиту фінансово-господарської діяльності.  

 

На майже 302 млн грн зафіксували фактів неефективних управлінських дій (рішень) або ж ризикових операцій, які призвели або можуть призвести до упущених вигод/недоотриманих доходів чи непродуктивних/зайвих витрат.

 

Завдяки контрольним заходам аудитори забезпечили відшкодування 10,6 млн грн фінансових порушень, які призвели до втрат.

 

Управління провело також 48 моніторингів і одну перевірку закупівель, під час яких виявили порушення законодавства у сфері закупівель загалом на 195,1 млн грн. За наслідками цього контролю відмінено 2 торги загалом на 17,1 млн грн та у 8 випадках замовники розірвали договори на 67,7 млн грн. Вдалося також попередити порушення під час закупівель на 84,8 млн грн.

 

      Правоохоронним органам передали матеріали 6 контрольних заходів, за результатами розгляду яких розпочато 4 досудові розслідування.  До наявних кримінальних проваджень долучили матеріали 3 заходів державного фінансового контролю.

 

     За допущені фінансові порушення 15 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 3 посадовців – до дисциплінарної та 15 –до матеріальної відповідальності.

 

Також за результатами ревізій та перевірок закупівель прийнято 3 управлінські рішення.

Читайте також: У навчальних закладах пройдуть позапланові перевірки: Лісовий підписав наказ

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська