1. Новини Закарпаття
  2. >

У навчальних закладах пройдуть позапланові перевірки: Лісовий підписав наказ

15.03.2024 10:40 Влада ВАЖЛИВО

Контроль може проводитись без попереднього письмового повідомлення, але за присутності й дозволу керівника закладу освіти.

Контроль може проводитись без попереднього письмового повідомлення, але за присутності й дозволу керівника закладу освіти.

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий підписав наказ, згідно з яким у школах, дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, фахових передвищих та закладах вищої освіти можуть проводитися позапланові перевірки під час дії воєнного стану. Виконує контроль Державна служба якості освіти за зверненням освітнього омбудсмена або будь-якої особи, яка заявляє про порушення. Для цього потрібно надати копії документів, які підтверджують такий факт. 

Про це стало відомо з повідомлення, опублікованого на офіційному сайті МОН. Відповідно до нього, позапланові заходи можуть відбуватися у разі загрози, яка негативно впливає на права, законні інтереси, життя й здоровʼя будь-кого з учасників освітнього процесу.

"Дозволити Державній службі якості освіти України упродовж дії воєнного стану проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері освіти, за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини з підстав визначених пунктами 5,6 та 10 Порядку", – зазначено у тексті. 

Для того, аби провести перевірку, ДСЯО або її територіальний орган має створити комісію з не менш ніж як трьох осіб. До процесу можуть долучатися треті особи – адвокати, аудитори тощо. Контроль може проводитись без попереднього письмового повідомлення, але за присутності й дозволу керівника закладу освіти. 

Комісія може зʼясовувати питання, які повʼязані з причиною позапланової перевірки. 

Читайте також: Батьки налякані та приголомшені: правоохоронці закликають зберігати спокій і шукають аноніма, що погрожує розправою дітям (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська