1. Новини Закарпаття
  2. >

Бойовий медик із Закарпаття, що загинув рятуючи інших: історія Героя, пам'ять про якого не згасне (ВІДЕО, ФОТО)

09.03.2024 11:15 Суспільство СКОРБОТА

Він загинув 17 липня 2023 року, рятуючи бійців під час ворожого обстрілу разом із колегою парамедиком.

Він загинув 17 липня 2023 року, рятуючи бійців під час ворожого обстрілу разом із колегою парамедиком.

Щодня о 9 ранку українці вшановують пам'ять усіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Нині згадаємо Володимира Вудмаску.

Володимир Вудмаска раніше працював реабілітологом в нейрохірургічному центрі в Ужгороді. Але він вирішив допомагати на фронті і добровольно приєднався до Державної прикордонної служби України. Він врятував багатьох бійців, і за це був нагороджений медаллю "За врятоване життя". Він загинув 17 липня 2023 року, рятуючи бійців під час ворожого обстрілу разом із колегою парамедиком.

"Навіки воїн, навіки герой. Володимир Вудмаска врятував десятки життів на війні, проте сам загинув" - написали в Держприкордонслужбі після похорону загиблого.

"Робота з Вами була за честь" - згадують колеги з медичного центру.

Володимир Вудмаска прийняв рішення добровольця і перейшов на фронт. Його підрозділ брав участь у захисті кордону з Білоруссю, а потім перебував на Слов'янському напрямку. Вони евакуювали та надавали допомогу пораненим в бойових підрозділах ЗСУ. Володимир разом з іншими медиками врятував близько сорока пораненим під час обстрілів. У одній з історій, які розповідав, він згадав випадок, коли вони чотири рази реанімували пораненого і доставили його до шпиталю. На жаль, боєць помер.

Володимир зазначив, що медичні машини та лікарі на передовій є пріоритетними цілями для ворога. Він побоювався за свою сім'ю, але відчував обов'язок допомагати бійцям. Він вважав, що без медиків шансів на порятунок солдатів немає.

Володимир Вудмаска загинув 17 липня 2023 року під час ворожого обстрілу. Його поховали в рідному селі Великі Лази на Закарпатті. Він залишився дружині і двом синам - хлопчикам 3 та 6 років.

У цьому матеріалі можна побачити усміхненого Володимира Вудмаску та його дружину, що сумує біля його труни. Це ще одна пам'ять про те, як війна забирає в українців найкращих синів.

Читайте також: 

Дипломатичний шлях генерала: Залужний пройшов ВЛК, де був визнаний непридатним – ЗМІ

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська