У регіоні уже стартував продаж ранньої ягоди.

На місцевих базарах почали торгувати тепличною полуницею. Побачити ягоду в активному продажу наразі вже можна на ринках Ужгорода, Перечина тощо.
Кілограм ягоди в березні 2024-го продають від 90 гривень. Відзначмо, торік вартість ягоди в регіоні була врази вищою 120 гривень за кілограм. Також тоді й вартість першої черешні на ринках була надто захмарною - від тисячі гривень за кілограм.
А от малина, та ще й Закарпатська, вже згодом переплюнула навіть іспанську черешню у ціновій вартості. Власне, сезон ягід торік істотно відбився на гаманцях українців.
Отож, поки лише полуниця манить своїм виглядом в магазинах та на базарах цієї весни, хоча й ціни не із дешевих, черешню, вишню й малину ще доведеться почекати. А от які ціни цьогоріч будуть на фрукти важко вгадати і чи краяни зможуть насмакуватись недорогою черешнею у порівнянні із тогорічною.
Варто відзначити, ранні ягоди, що починають з'являтись у продажу містять чимало небезпечних для здоров'я нітратів. Медики радять бути обачними під час купівлі перших смаколиків й зокрема не давати їх дітям. Дорослі ж можуть поласувати 100-200 г ягід на день, спостерігаючи за своїм станом.
Симптоми отруєння нітратами
Симптоми отруєння проявляються через 5-6 годин після вживання ягід. Це біль в животі різної локалізації, головний біль, явища загальної інтоксикації, розлад кишечника. Часто підвищується температура до 38-39 градусів.
Алергія на полуницю
Полуниця, мабуть, найпоширеніший алерген. Алергічні реакції на ягоди можуть виникати як у дітей, так і у дорослих. Основні симптоми алергії: свербіж, почервоніння шкіри, висипання. У важких випадках: набряк слизових оболонок, закладеність носа, кашель, кропив’янка по всьому тілу, відчуття жару на шкірі.
Найнебезпечнішим симптомом алергії на ягоди полуниці є анафілактичний шок. Він зазвичай розвивається протягом декількох хвилин при повторному потрпаплянні алергену в організм. Про це свідчить набрякання слизових, горла і дихальних шляхів, тахікардія і зниження артеріального тиску. Якщо не надати людині вчасно допомогу, вона помре від задухи.
Як убезпечити себе від нітратів
Звичайно ж, не варто купувати ягоди в переходах, з землі на несанкціонованих ринках. Якщо ви прийшли на ринок попросіть у продавця сертифікат на ягоду. Якщо його немає, не купуйте таку полуницю. Краще запасіться нітратоміром. Він через кілька хвилин покаже, безпечна ягода чи ні. Норма нітратів у ягодах – 60 мг на кілограм.
Найкращий спосіб вберегти себе від отруєння – дочекатися справжнього сезону полуниці. Раніше, "Голос Карпат" інформував, як здорожчали імпортні фрукти у магазинах області.
Читайте також:
Три варіанти оновлення інформації у ТЦК: розкрито важливу деталь нового закону про мобілізацію
Читайте також:
- "Чорна отрута" на закарпатських базарах та в магазинах: цей овоч в Україні був одним з дефіцитних?
- Світ поділять троє: кривава мапа з новими кордонами потрапила у ЗМІ. Путін, Трамп і Сі готують таємний план?
- Побила всі рекорди: в Україні - золота вартість головного продукту. Везуть із Єгипту й Ізраїлю
- На Закарпатті сталась трагедія в одному із сіл. Фейсбук — у сльозах (ФОТО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Курщина палає: як українці вирвалися з пастки?
Як відбувався відступ
17.03.2025 01:03 21210 0 Суспільство

ТЦК не здивує: бойові повістки наперед скасовані
Які повістки можуть надіслати
22.03.2025 01:33 21706 0 Суспільство

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 36170 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31177 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 154234 0 Суспільство

Повторна мобілізація: коли ТЦК може так вчинити
Звільнені зі Збройних сил України (ЗСУ) ...
12.04.2025 01:31 22110 0 Суспільство