Європейська комісія і високий представник ЄС Жозеп Боррель представили першу стратегію європейської оборонної промисловості на рівні Євросоюзу, яка передбачає більш тісну співпрацю з Україною, і запропонували амбіційний набір нових заходів для підтримки конкурентоспроможності та готовності європейської оборонної промисловості.
Про це йдеться у пресрелізі Єврокомісії.
Зокрема, неспровокована агресивна війна Росії проти України ознаменувала повернення конфлікту високої інтенсивності на європейський континент.
У зв'язку з війною, стратегія європейської оборонної промисловості встановлює чітке, довготермінове бачення досягнення готовності оборонної промисловості в Євросоюзі.
Таким чином, Єврокомісія сьогодні виступає з законодавчою пропозицією стосовно Європейської оборонно-промислової програми та визначає перелік заходів для забезпечення своєчасної доступності та постачання оборонної продукції. Ці кроки є першими негайними й основними засоби для втілення стратегії.
У стратегії перераховано проблеми, з якими наразі стикається європейська військово-технічна та промислова база, і можливості для повного використання потенціалу. Також визначено напрямок розвитку на наступне десятиліття. Зокрема, з метою посилення готовності європейської оборонної промисловості, країни-члени повинні більше і краще інвестувати, та діяти разом.
При цьому, для підтримки країн-членів у досягненні перерахованих цілей, стратегія встановлює комплекс заходів, серед яких відзначається важливість співробітництва з НАТО та стратегічними і міжнародними партнерами-однодумцями, і зокрема більш більш тісна взаємодія з Україною.
Пропонується розвивати тісніші зв'язки з Україною завдяки її участі в ініціативах Євросоюзу на підтримку європейської промисловості та стимулювання співпраці між оборонними промисловостями ЄС і України.
Також йдеться про важливість підтримки більш ефективного вираження колективних оборонних потреб держав-членів; забезпечення доступності всіх оборонних виробів за рахунок підвищення оперативності європейської військово-технічної та промислової бази; забезпечення того, щоб національні бюджети та бюджети ЄС підтримували необхідними коштами адаптацію європейської оборонної промисловості до нових умов безпеки тощо.
Разом з тим, стратегія встановлює показники, які спрямовані на вимірювання прогресу країн-член ЄС щодо готовності промисловості.
У цьому зв'язку, країнам-членам ЄС пропонуються такі заходи:
- закуповувати до 2030 року не менше 40% оборонного обладнання на основі співробітництва;
- до 2030 року забезпечити, аби вартість оборонної торгівлі всередині ЄС становила щонайменше 35% вартості оборонного ринку ЄС;
- домогтися стійкого прогресу у здійсненні закупівель на рівні не менше 50% бюджету країн-членів на оборонні закупівлі в межах ЄС до 2030 року та 60% до 2035 року.
Читайте також:
Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими
Читайте також:
- «Закарпаттяобленерго» оприлюднило графік, який сподобається всім без вийнятку
- Тривога в ДТЕК: Підроблений ресурс загрожує вашим фінансам
- "Золотий ресурс" не для бідних: в яку вартість влетить закарпатцям погрітись дровами в цей час?
- Причин багато: на Закарпатті йде продаж картоплі за рекордними цінами
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Кривава війна забрала життя закарпатця: небесне ві...
Герої не вмирають!
15.08.2024 13:20 1465 0 Суспільство
Здоровий глуз їм дарований з народження: астролог...
Вони урівноважені та мають найбільший по...
15.08.2024 13:55 814 0 Суспільство
Сира земля стане домом для полеглого закарпатця: в...
Завтра, 16 серпня 2024 р., відбудеться ц...
15.08.2024 14:24 1411 0 Суспільство
Пригоди, нові виклики та враження є частиною їхньо...
Астрологи кажуть про те, що є кілька зна...
15.08.2024 14:36 326 0 Суспільство
Українсько-Угорська школа в Будапешті запрошує на ...
Продовжується набір учнів на 2024-2025 н...
15.08.2024 14:52 536 0 Суспільство
Блекаут в одній з громад Закарпаття: закарпатці за...
Повідомлення про відключення світла торк...
15.08.2024 15:54 1422 0 Суспільство