1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Вони зовсім інші, біліші від снігу: у садах закарпатців біліють вражаючі "панські підсніжники" (ФОТО)

05.03.2024 14:06 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Весна уже більше двох тижнів царює в садах і лісах регіону.

Весна уже більше двох тижнів царює в садах і лісах регіону.

Закарпатці ще в лютому почали виставляти в мережі Фейсбук неймовірні світлини перших весняних квітів, що поспішили заквітнути поряд з обійстями.

Наразі в області уже повним ходом квітують підсніжники та примули, шафрани. Весняний килим із квітів наразі можна побачити у популярних туристичних локаціях - на Міжгірщині, Перечинщині, Хустщині, Березнянщині, Свалявщині тощо.

Помилуватись шафранами також з'їжджаються з різних районів до дендропарку "Березинка".

Не залежно від того, що більшість підсніжників майже нічим не різняться один від одного, виділяють багато видів цих рідкісних квітів. Ростуть у садах і лісах, та не всюди.

Наразі в садах закарпатців уже квітує і "панський підсніжник". Його ще називають підсніжником білосніжним (звичайним). Є одним із трьох видів підсніжників, поширених в Україні. Окрім цього виду, ще виділяють підсніжник Ельвеза і складчастий підсніжники. На перший погляд, вони майже подібні, але, все-таки, є відмінності, за словами біологів. Підсніжник звичайний (білосніжний) зростає, переважно, у листяних лісах та заростях у Карпатах і західних лісостепових районах. Рослина, родом із півдня Європи, де росте в гірських лісах на вологому ґрунті.

Європейські флористи вивели багато сортів підсніжника білосніжного. Серед них: підсніжник альпійський, підсніжник гостролистий, підсніжник Фостера, підсніжник Воронова тощо. Усі види підсніжників занесені до Червоної Книги України й перебувають під охороною.

Масовий продаж рослини карається штрафом. Окрім 62 грн за зірваний один підсніжник доведеться сплатити ще й штраф у розмірі від 1700 до 3655 гривень.

Читайте також: Невпійманий звір, що відкусує голови: що за тварина більше як місяць лякає жителів одного із районів на Закарпатті? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими