1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

День народження Зубної Феї: на Закарпатті можна побачити неймовірний казковий і моторошний водночас будинок (ФОТО)

28.02.2024 12:34 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Чудову локацію можна побачити в Перечині.

Чудову локацію можна побачити в Перечині.

А ви знали, що у фей є також дні народження? Тож коли його відзначають у світі й коли фея народилась в українському місті, розповідає туризмознавець Федір Шандор. 

Сьогодні - День народження Зубної феї

- до речі, українська Зубна фея живе з 27 травня 2018 року в місті Перечин, у неї там окремий будиночок...

- Зубна фея – казковий персонаж, традиційний для сучасної західної культури. Зубна фея, як свідчить легенда, дає дитині невелику суму грошей (або іноді подарунок) замість молочного зуба, який випав і покладений під подушку, - розповідає в мережі Фейсбук Федір Шандор.

- Зубну фею вигадав у XIX столітті іспанський письменник Луїс Колома як персонажа казки для 8-річного іспанського короля Альфонсо XIII, що втратив перший молочний зуб. Відтоді Зубна фея є популярним персонажем дитячого фольклору.

Батьки заздалегідь розповідають дитині про Зубну фею, яка винагородить її, якщо молочний зуб (особливо перший), покласти ввечері під подушку. Часом пишуться записки від імені феї, які радять слідкувати за зубами, чистити і полоскати їх, за що і буде винагорода. Вночі батьки непомітно забирають зуб і кладуть на його місце монетку. Головна ідея цього дійства полягає в тому, що дитина отримує відшкодування за біль або неприємності, якими супроводжується втрата зуба.

А ось як виглядає той самий казковий будинок Зубної Феї в Перечині поряд із 200-літнім велетнем дубом, нижче на фото

Недалеко від Феї - ще одна казка поряд із лісом при центральній артерії 

Славнозвісне джерело «Три ведмеді» є також символічною візиткою при вїзді у Перечин. Природний скарбник розташований під лісом, біля основної туристичної автомагістралі. Тут кожного разу неміряно автівок, у тому числі, і закордонних. Люди шикуються у черги за надсмачною водою, що витікає із надр землі. Прохолодною і чистою водою приїжджі і Ужгорода, сусідньої Словаччини тощо, запасаються чи не на тиждень, а то і на місяць.

Беруть її у походи і велотуристи. Напередодні "Голос Карпат" інформував щодо забруднення території джерела й певних проблем із набором води. Одна із дописувачок навіть звернулась через мережу Фейсбук з цього приводу до самого очільника Закарпатської ОВА.

Про інші родзинки Перечина очікуйте згодом на сайті "Голос Карпат".

Читайте також: Закарпатці вже "доять": що за знахідку поспішають добути в лісах? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими