1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Їх вирощують на спеціальних фермах: в лісах України почали вже з'являтись унікальні гриби (ФОТОФАКТ)

354
Суспільство Закарпаття

Аномальна погода в останні дні лютого просто вражає.

Не залежно від того, що в Україні ще майже зима, бо збігають останні дні лютого, в областях більше тижня — весняна погода. 

Майже весна вже квітує і у садах закарпатців. У мережі Фейсбук люди діляться фото перших у цьому році підсніжників, примул та шафранів. Природа неймовірно дивує у цей складний час та дарує надію.

В лісах України вже прокидаються вогняні саламандри, а у деяких областях починають грибарити. Нагадаємо, у Карпатах цього лютого уже полюють на перші весняні гриби - саркосцифу ("чаша ельфа"). Опісля цих весняних смаколиків, за словами затятих мисливців тихого полювання, ідуть сморшки, а відтак й білі гриби.

Знайти гливу у цей період — узагалі неймовірне видовище. І, здавалося б, де там, які уже гливи? Та от світлини із цьогорічним делікатесним трофеєм заполонили Фейсбук.

Фото із гливами із цьогорічного полювання також розмістили у групі "Гриби".

Зауважмо, що гливи — одні з цінних, делікатесних грибів. В Україні їх вирощують на спеціальних фермах. Такий бізнес є доволі успішним та прибутковим, розповідають фахівці.

Більшість пересічних громадян віддають перевагу лісовим грибам. Але ж вирощену на фермі гливу на смак не відрізнити від білого гриба. А головне — за харчовою цінністю таким грибам немає рівних. Крім того, аналізи в державних лабораторіях показують, що глива абсолютно безпечна.

Плеврот черепичастий, глива (Pleurotus ostreatus)  — вид деревних їстівних грибів роду плеврот родини плевротових (Pleurotaceae).

Гриб широко поширений у лісах помірної і субтропічних кліматичних зон по всьому світу, хоча він відсутній на тихоокеанському північному заході північної Америки, де його замінили види P. pulmonarius і P. populinus. Цей гриб сапротроф, який харчується переважно деревиною, особливо листяних дерев, зокрема букових.

Зустрічається по всій Україні. Росте групами на стовбурах листяних, зрідка хвойних дерев.

Збирають у вересні — жовтні. Їстівний гриб четвертої категорії. Вживають у їжу лише молоді гриби, бо старі плодові тіла жорсткі. Використовують вареним, смаженим і сушеним. Вирощується у промислових масштабах.

Одне з попередніх досліджень показало, що вживання екстрактів з грибів гливи знижує рівень холестеролу, цей ефект пов'язують із вмістом в цьому грибі бета-глюканів.

Гриби містять ловастатин (від 0,16 % до 2,8 %) на суху вагу, який також знижує рівень холестеролу.

Гриби плевроту багаті білками, харчовими волокнами, незамінними амінокислотами, вуглеводами, водорозчинними вітамінами (C, B) та мінералами (Na, Ca, P, Fe та K) мають унікальний статус делікатесу з високими харчовими та лікувальними цінностями. Вміст білка у них вищий порівняно з овочами, але менший порівняно з м’ясом та молоком.

Читайте також: На скелі лежали “легені”: рідкісна знахідка в Карпатах сколихнула мережу (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: