1. Новини Закарпаття
  2. >

Новий законопроект про мобілізацію: чи забиратимуть в ухилянтів їхні домівки

25.02.2024 12:21 Суспільство Актуально

Адвокатка уточнила, чи дозволить оновлений законопроект про мобілізацію забирати майно в ухилянтів включно з квартирами. Перші страшні чутки пішли у зв'язку з законопроектом 10379.

Адвокатка уточнила, чи дозволить оновлений законопроект про мобілізацію забирати майно в ухилянтів включно з квартирами. Перші страшні чутки пішли у зв'язку з законопроектом 10379.

Про це в деталях розповіла юрист Адвокатського бюро "Пані в законі" Христина Очкур. Вона навела кількох коментарів схвильованих українців.

"Якщо у людей будуть вдома відбирати, то тоді і громадянська війна буде скоро", - заявив один з них.

За словами фахівця, казус трапився через перші версії оновленого законопроекту про мобілізацію. В одній з них окремим пунктом було прописано, що начальник ТЦК уповноважений накладати арешт на майно ухилянта. Але у другій версії закону, проекті 10449, цього немає.

Водночас там йдеться про інші обмеження для ухильників: ТЦК може звернутися до суду з вимогою заарештувати рахунки, електронні гаманці, картки українців або ж забрати водійські права, попередила Очкур.

Також вона уточнила, що ще одним підґрунтям чуткам про арешт майна став законопроект під номером 10379. У ньому передбачалися "драконівські" штрафи за ухилення від армії на рівні 200 000 грн.

"Через нього пішли чутки, тому що люди розуміють, що якщо людина не може заплатити цей штраф, то виконавча служба може заарештувати майно", - пояснила юрист.

Вона нагадала, що законопроект 10379 за кінцевим підсумком не був прийнятий.

Читайте також: "Це не про те, щоб усі потрапили в окопи": у Раді пояснили, що означає справедлива мобілізація 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська