1. Новини Закарпаття
  2. >

"Це не про те, щоб усі потрапили в окопи": у Раді пояснили, що означає справедлива мобілізація

25.02.2024 11:38 Влада ВАЖЛИВО

У Верховній Раді розглядають ідею справедливої мобілізації в Україні, яка передбачає врегулювання питань її організації та проведення.

У Верховній Раді розглядають ідею справедливої мобілізації в Україні, яка передбачає врегулювання питань її організації та проведення.

Насамперед йдеться про вручення повісток у зрозумілий всім спосіб, терміни перебування на передовій і ротацію військових, мотивування захисників.

Про це в інтерв'ю АрміяInform заявив очільник Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич. На його думку, перебування на лінії фронту повинно базуватися саме на ротаційній основі.

Він каже, що питання мобілізації в Україні є комплексним, а справедливість такого призову на військову службу в умовах воєнного стану визначатиметься справедливими механізмами його організації та проведення. Так, нардеп окреслив шість основних кроків:

1. Об’єктивний та повноцінний облік усіх військовозобов’язаних, чітке визначення їхніх обов’язків щодо своєчасного надання у встановлений порядок даних про себе.

2. Вручення повісток у всім зрозумілий спосіб, що виключає протиправні дії працівників ТЦК із використанням фізичного насилля. У цьому питанні також йдеться про сумлінне виконання військовозобов’язаними обов’язку із самостійної перевірки надходження повістки та підтвердження про її отримання.

3. Забезпечення адресного використання військовозобов’язаних відповідно до потреб Сил оборони, військово-облікової спеціальності осіб, стану їхнього здоров’я тощо.

4. Мотивування військовозобов’язаних на підтримання відповідного рівня кваліфікації згідно з військово-професійною підготовкою або її підвищенням, а також покращення мотиваційного пакета для перебування мобілізованого військовозобов’язаного у війську протягом затребуваного державою терміну.

5. Гарантування державою відповідного рівня та тривалості підготовки мобілізованих осіб.

"Як правило, вона відповідатиме військово-обліковій спеціальності, але в окремих випадках держава може перекваліфікувати людей відповідно до потреб Сил оборони. Однак законодавчо повинно бути визначено терміни, зміст підготовки та той рівень кваліфікації, за яким мобілізований громадянин вважається підготовленим для виконання бойових завдань", – зазначив Завітневич.

6. Надання права військовозобов’язаному самостійно керувати процесом своєї мобілізації на основі рекрутингу, тобто підписання контракту з Міноборони України на визначений термін.

"У цьому випадку все те, про що говорилося вище, реалізується рішенням військовозобов’язаного, він матиме більші можливості вибору посад та місця служби... Отже, справедлива мобілізація – це не про те, щоб усі обов’язково потрапили в окопи", – переконує нардеп.

Водночас він вважає, що кожен громадянин України визначеної вікової категорії (тобто військовозобов’язані чоловіки 18-60 років) "повинен або воювати, або працювати на перемогу".

Раніше президент України Володимир Зеленський висловився про справедливу мобілізацію, заявивши, що йдеться про питання справедливої ротації. За його словами, військові повинні відновлюватися після довгих місяців перебування на фронті, а замість них на цей час повинні приходити інші люди – професійні, які пройшли відповідне тренування.

Читайте також: На Заході України лунали вибухи: відомо перші деталі 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська