1. Новини Закарпаття
  2. >

Земля пралюдей: на Закарпатті виявлені сліди перебування перших поселенців на території України (ВІДЕО)

20.02.2024 12:35 Суспільство незвичайно

Людська історія України починається з селища Королеве Виноградівського району Закарпатської області.

Людська історія України починається з селища Королеве Виноградівського району Закарпатської області.

Від найдавніших часів терени України були місцем, де стикалися різні племена і народи, тут пролягала межа між двома світами: осілих землеробських культур, що заклали основи європейської цивілізації та степовими азійськими. 

Шляхи пралюдей, які примандрували на територію сучасної України, пролягали з Передньої Азії через Балкани і Центральну Європу. Такий рух відбувався поетапно протягом багатьох тисячоліть.

Сліди перебування перших поселенців на землях України виявлені на Закарпатті, Середньому Дністрі, поблизу Житомира, на Донеччині та в Криму.

Людська історія України починається з селища Королеве Виноградівського району на Закарпатті. Саме там, на високому березі річки Тиса на глибині до 12 м від поверхні в товщі грунту виявлено найдавніший комплекс знахідок доби палеоліту, а саме 15 культурних шарів. В найнижчому знайдено знаряддя, вік яких близько 1 млн років. Це одне з найдавніших місцезнаходжень прадавніх людей у Європі. Всього на території України відкрито понад 30 стоянок доби раннього палеоліту.

Архантропи жили невеликими групами, що утворювали первісне людське стадо. Така форма соціальної організації базувалася на кровородинних стосунках. Господарство первісних людей періоду раннього палеоліту було присвоюючим, адже базувалось на збиральництві, мисливстві.

Крім цього, існує ще багато цікавих та маловідомих фактів про наш край.


Читайте також: Моторошна історія, що сповнена містики: таємниче зникнення дівчини з Закарпаття розплутали екстрасенси (ВІДЕО)