1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Знаменує зміни в погоді:  над Виноградівщиною зафіксували рідкісне оптичне явище (ФОТОФАКТ)

19.02.2024 22:11 Суспільство незвичайно

Оптичне явище називають Гало, це своєрідний німб навколо місяця.

Оптичне явище називають Гало, це своєрідний німб навколо місяця.

Світлину з рідкісним місячним галом у мережі оприлюднив мешканець Виноградова в одній із місцевих спільнот.

"Місяць над нашим містом", - коротко написав автор фото.

Поява гало часто знаменує зміни в погоді — похолодання, рух фронтів.

Що таке гало?

Гало – це унікальне атмосферне оптичне явище. Ефект гало виглядає як райдужний круг навколо джерела світла (Сонця або Місяця). Це явище виникає внаслідок заломлення, відбиття та розсіювання світла через частинки льоду, що знаходяться в тонких або перистих хмарах на великій висоті. Кристали льоду діють як призма, що дозволяє нам побачити біле кільце.

Вночі це явище часто виглядає як два-три овальних кільця навколо Місяця. Ці кільця можуть бути різного розміру залежно від сонячної або місячної висоти.

Зазвичай ореоли виглядають як біле світло, але іноді вони також можуть мати слабкий колір. Найчастіше (якщо колір видно) внутрішній край ореолу буде червонуватим. Рідше зовнішній край буде мати фіолетовий колір. Колір частіше зустрічається в ореолах навколо Сонця, ніж навколо Місяця. 

Що про місячне гало говорить фольклор

Народні прикмети кажуть, що місячне гало є передвісником нестабільної погоди, особливо в зимові місяці. Це часто підтверджується, оскільки поява перистих хмар зазвичай передує дощам та штормам. 

Існує ще одне значення появи ореолу навколо Місяця — це знак від Бога, що скоро прийде Його слава, і Зло на Землі буде покарано.

Особливо поганим знаком гало вважалося для завойовників, і цьому є багато літописних свідоцтв. 

Наприклад, в 1551 році після тривалої облоги військами імператора Карла V німецького міста Магдебурга в небі над містом з’явилося гало з хибними сонцями. Це викликало переполох серед тих, хто тримав місто в облозі. Оскільки явище сприйняли як небесне знамення на захист поневолених, Карл V наказав зняти облогу міста.

Читайте також: Найвищий тризуб та географічний центр Європи:  Блогерка показала унікальний край на Закарпатті (ВІДЕО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!