1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Адреналін, екстрим і сльози Карпат: ласим до джипінгу в заборонених зонах розробили "урок із перцем"

2851
Суспільство Закарпаття

Убивчий туризм у Карпатах, нарешті, уже врегулюють на законодавчому рівні.

Адреналін, екстрим і сльози Карпат: ласим до джипінгу в заборонених зонах розробили "урок із перцем"

Ідеться про джипінг у горах, який в останні роки неабияк прижився в державі, як один з екстремальних видів туризму. Водночас, такий туризм надто шкодить мальовничим заповідним вершинам та полонинам Карпат, що і без того вже потерпають від масових рубок. Тому боротьба з джиперами досі триває і такий вид туризму прагнуть наразі врегулювати на рівні держави. А любителям розїджати на всюдиходах задля екстриму й адреналіну, готують "сюрпризи".

Новий документ забороняє рух позашляховиків не лише в заповідних зонах, але й на інших заборонених територіях. Порушників будуть карати величезними штрафами щодо шкоди довкіллю.

В Кабміні затвердили законопроєкт, що регулює рух автомобілів на природно-заповідних територіях. Про це повідомили в Міндовкілля.

«Донині в нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють поціновувачам «джипінгу» кататися по територіях природно-заповідного фонду. Пряма заборона діє лише у зонах суворого заповідання. Водночас проїзд автомобілів у господарських зонах та зонах стаціонарної рекреації дозволений. Це і провокує ті випадки, які ми часто можемо побачити у медіа або почути від небайдужих українців», – йдеться у повідомленні.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що документ встановить суворіші заборони та збільшить відповідальність за їх порушення. Згідно з новими правилами, дозволено їздити лише по дорогах загального користування, у містах та на приватних територіях.

За слова міністра, в заповідних зонах Ісландії позашляховики поза законом, оскільки шкодять ґрунтовому покриву та рослинності. Кожному, кого спіймали за кермом позашляховиком у невідповідному місці, загрожує штраф до $4500.

«Наступний крок – розгляд законопроєкту Верховною Радою України. Розраховуємо на підтримку документа депутатами», – підсумував очільник Міндовкілля.

Раніше "Голос Карпат" інформував про шкоду джипінгу на одній з полонин Закарпаття.

Наразі, на її території планують звести вітряний парк із подальшим встановленням 30 ВЕС на хребті гірського масиву.

Читайте також: "Трубу перекрили ведмеді": на Закарпатті у небезпеці відома туристична родзинка (ФОТО) 

"Пальці мерця, чаша ельфа й рожевий фламінго": скарбниця трофеїв, знайдених закарпатцями у лісах 

На Закарпатті вріже мороз й піде сніг: в яких районах заморозить найбільше? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber