1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Якийсь новий вид, кусають людей": що за напасть морочить голови жителям регіону та пробирається в їхні оселі? (ФОТОФАКТ)

17.02.2024 22:01 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Новий вид гризунів лякає жителів області.

Новий вид гризунів лякає жителів області.

Гризуни й досі шкодять місцевим жителям, поїдаючи їхні запаси і пробираючись до осель.

Боротись із нашестям цієї зарази в людей, як вони відзначають, не вистачає уже ані сил, ні терпіння, а тим більше — фінансів. Що ж до останнього, на отруту для гризунів закарпатцям доводиться витрачати не мало коштів. Водночас, не кожна отрута дієва, як зазначають господарі. Тож доводиться долати нашестя мишей в обійстях різним чином. Благе діло, якщо у хаті є кіт або ж кішка — помагають ловити. Однак, де не має такого мисливця, потрібно озброюватись приманками.

- Одними з ефективних приманок для гризунів є книги-липучки. На них запросто налипає за ніч купа мишей. Але треба дивитись у магазині на якість товару, бо можуть бути бракові, — розповідає пані Мар'яна. - Я щотижня купую по десять клейких приманок. Одна штука — від 25 гривень, — каже ґаздиня. - А що робити, фінанси ідуть, а миші лізуть ще більше. Торік з цим нашестям було проблеми. Улітку зжирали усе на городі — картоплю, квасолю і кукурудзу. В привниці толочили буряк. Забрала в хату — поїли і там. Горе з мишами. Якось то треба труїти, бо заїдять нас, — відзначає Мар'яна. - А ще якийсь новий вид появився — не миша звичайна і не пацюк. Не понятне якесь. Прилипло на книжку, дивлюся — коричневе й досить велике, та не пацюк. Вуха менші як в пацюка й форма чудна. Щось між мишею і кротом, — зауважує пані Мар'яна. - За зиму таких не було, щось нове прийшло їсти наші запаси, — додає жінка

Нижче на фото впіймана в пастку миша, яка ймовірно і є тим самим новим видом, про який розповідають жителі Перечинщини. Фото надіслала пані Мар'яна із Перечинщини.

Раніше "Голос Карпат" інформував, що шкідники поїдають запаси жителів у підвалах.

Також гризуни почали вже кусати навіть людей. Один з випадків зафіксовано в Ужгородському районі.

Варто відзначити, найбільше наразі від нашестя мишей потерпають українські солдати. В окопах миші їдять абсолютно усе — їжу, одяг, папери, техніку й навіть порох для мін, кажуть військові.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!