1. Новини Закарпаття
  2. >

Енергосистема і досі ще під прицілом: до чого слід бути готовим на Закарпатті уже сьогодні?

16.02.2024 09:17 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Жителів України застерігають щодо вразливості енергосистеми держави.

Жителів України застерігають щодо вразливості енергосистеми держави.

В Укренерго заявляють, що ворог і далі ймовірно зосереджуватиме зусилля на об'єктах інфраструктури в областях України. Тому жителів закликають максимально розумно використовувати енергоресурси та уникати додаткових перевантажень на енергосистему у піковий час. 

Нагадаємо, 15 листопада 2022-го року Росією було завдано найбільшої масованої атаки по енергетичних об'єктах держави https://t.me/Ukrenergo/1681 

В Україні пережили найбільшу енергетичну катастрофу за всю історію.

За словами Глави "Укренерго" Володимира Кудрицького, останнім часом російські окупанти посилювали обстріли енергетичної інфраструктури Дніпропетровської області.

«Були локальні пошкодження енергооб'єктів у різних регіонах — останнім часом, зокрема, ворог дуже активно атакує Дніпропетровську область. Але крім таких локальних перерв в енергопостачанні, які, я сподіваюся, нашим слухачам зрозумілі, ми досить швидко відновлювали подачу електрики споживачам», — сказав він в Телеграм.

Кудрицький також закликав усіх українців не розслаблятися і нагадав про необхідність економного споживання електроенергії.

В "Укренерго" також зауважили, що опалювальний сезон ще не закінчився і все ще можуть настати холодні періоди, що призводять до зростання споживання електроенергії, і, як наслідок, до збільшення навантаження на енергосистему.

За словами Кудрицького, ворог може атакувати енергосистему не тільки взимку. Тому до таких несподіванок мають бути готові усі й не забувати про економне споживання енергоресурсів, особливо вранці та ввечері, коли на енергосистему є найбільше, відзначає Кудрицький.

Нагадаємо, до повторних блекаутів в Україні почали готуватись ще минулого року улітку. Ймовірні масовані атаки рашистів по енергоінфраструктурі могли розпочатись, за словами експертів, уже узимку 2024-го. Про відключення почали застерігати і у Закарпатській військовій адміністрації.

На щастя, цієї зими в Україні обійшлось без аварійних й погодинних відключень. Водночас, у багатьох областях, зокрема й на Закарпатті задіювались графіки тимчасових відключень світла, пов'язаних із ремонтними роботами на електромережах. 

Відзначмо, на Закарпатті відновлювальні роботи на лініях електромереж почали здійснювати  ще в листопаді торік. Відтак, світло періодично відключали у січні та в лютому.

Блекаути у регіоні не були застосовані. 

Нагадаємо, у 2022-му році жителі були змушені сидіти без електроенергії по 17 годин. Закарпатці обурювались в мережі Фейсбук з цього приводу. У школах й садочках діти мерзнули у холодних приміщеннях за відсутності генераторів.

Наразі, майже у кожному освітньому закладі й ДНЗ регіону є генератори на момент непередбачуваних обставин.

Читайте також: В обійстях закарпатців - легіони слизьких істот: жаб викидають з будинків 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими