1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Цей засіб лікує, а може звести і в могилу: закарпатська бабуся готує настій з мухоморів і не має проблем зі здоров'ям

15.02.2024 13:40 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Настій зберігають в темному місці. Лікує спину і хворі суглоби.

Настій зберігають в темному місці. Лікує спину і хворі суглоби.

Старші люди завше знались на тонкощах лікарських трав й різного зілля й використовували їх в лікуванні ряду захворювань.

Настій з мухоморів. Цей засіб, здавалося б дуже дивний, тим паче сумнівний для декого. Бо ж готують його удома, в цілях народної медицини. Хоч лікувальну дію цих "смертельних" на перший погляд грибів, визнають і в науковій медицині.

Гриби і досі заготовляють в різних районах в лікарських цілях та продають їх від тисячі гривень за кілограм. І хоч в мережі Фейсбук різні дописи з оголошенням щодо продажу мухоморів сприймаються часом з насмішками, а от народні цілителі добре знають і визнають їх ефект. Ще із давніх давен настій з мухоморів готували й використовували при болях у спині та хворих суглобах. А Марія Сивохоп із Перечинщини у свій час вилікувала спину собі й чоловіку цілющим настоєм. Розповідає, що й зараз готує ці "ліки", бо магазинні, крім того, що дедалі дорожчають, а ще й не завжди ефективні. Тож поки одні обминають в лісах ці отруйні "червоні шапки", то інші спокійно хоснують й рятують здоров'я.

- Настій з мухоморів мені порадили готувати тоді, як почались різкі болі у спині. Ламало все тіло, не могла ні зігнутись, ні розігнутись, - розповідає пані Марія.


Що лиш не пробувала - і народні й сучасні медичні засоби. Одне помагало, та не надовго. А мазі при таких болях не одні із дешевих. Одним словом, гроші ішли на ті ліки, а результату ніякого. Тоді взялась чаклувати над зіллям із мухоморів, - каже Марія.


- Назбирала у лісі якось повну ташку й принесла то додому. Сусіди сміялись, мовляв: "Нашто отрову несеш додому. А чей хочеш когось накормити? Із жартами діставали, - каже Марія Михайлівна.
- А я їм у відповідь: "Готуватиму ліки собі на спину й лікуватимуть так. Ви собі смійтесь, а я місця собі не знаходжу, болить усе тіло".


- Зміїна отрута - теж убиває, а в малих дозах лікує, - розповідає Марія.


- Мухомори хоч і отруйні. Але хтось їх відварює і споживає, а дехто каже, що навіть сирий шматок гриба не зашкодить здоров'ю. Не знаю, не пробувала варити і їсти ці отруйні гриби, та нійстій допоміг болячій спині й хворим ногам, - розповідає бабуся.


- Раніше так врятувала хворий хребет чоловіку. Втирала настій у спину, розтирала по всьому тілу, потім окутувала марлею, щоб гріло. І так за місяць лікувальних обкладів у нього перестало кришити й ламати спину, - каже Марія.


Обклади робились на ніч. На ранок марлю знімала, а вечором знову розтирала тим самим настоєм болячу спину. Жінка дала рецепт лікувальної мазі, яку здавна готували на Закарпатті. Потрібно свіжі мухомори, літрову банку та спирт (70%).


- В аптеках мазі від остеохондрозу не надто дешеві й не завжди діють, а натуральні і перевірені роками засоби дуже в нагоді.


- На мазь із мухоморів потрібно свіжі гриби - мухомори. Накласти до верху банки, залити всю ємність 70 процентним спиртом, або можна горілкою. Тару міцно закрити і закопати у землю (щоб було в темному місці). Можна у гній закопати. Настоянка мусить настоятись близько двох тижнів у темному місці, доки спирт не вбере всю отруту із мухоморів і рідина в банці не буде червоною. Відтак, мазь буде можна вже застосовувати як знеболювальний засіб, - каже Марія.


- На хворі суглоби також помічна мазь із дощових черв'яків. Їх також треба поставити в банку, але не закопувати у землю, а залишити на сонці, щоб вони припеклися, доки не вийде сік й вони не розчиняться в банці, - каже бабуся.

Читайте також:  Нічний режим ТЦК і несподівані візити: військовозобовязаним будуть "стукати в двері" нічної доби