1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Освітнім закладам готують ряд змін і строгу перевірку учнівській молоді: що надумали в Міносвіти в новому році?

15.02.2024 11:57 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Нові зміни в освітніх закладах запровадять уже незабаром. У 2024 році Міносвіти планує чимало змін у сфері шкільної освіти.

Нові зміни в освітніх закладах запровадять уже незабаром.
У 2024 році Міносвіти планує чимало змін у сфері шкільної освіти.

Про це інформує "24 канал".


Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків розповів, чого стосуватимуться ці зміни. А також уточнив важливі новації, які мають знати учні та батьки.

Які зміни відбудуться у сфері шкільної освіти

Посадовець зауважив, що у межах реформи НУШ до 1 вересня 2024 року планують забезпечити всіма підручниками учнів 7 класів.

Окремо працюємо над підручниками з історії України для 11 класу. Вони мають охоплювати новітню історію, зокрема, період повномасштабного вторгнення, – зауважив посадовець.

І наголосив, що пріоритетних напрямів на цей рік теж багато. Передусім – безпека учнів та всіх учасників освітнього процесу, будівництво укриттів і створення безпечних умов навчання.

Другий напрям – реформа НУШ у базовій ланці й пілотування профільної середньої освіти, – зауважив заступник Лісового.

Також Міносвіти допомагатиме українським учням-біженцям, які перебувають за кордоном, не втратити зв'язок з Україною та водночас не мати подвійного навчального навантаження.

Працює МОН і над стратегією подолання освітніх втрат. Посадовець нагадав і про те, що триває реформа шкільного харчування. Кількість шкіл, де учні вчаться очно, збільшується, тож їх треба забезпечувати харчуванням.

Раніше "Голос Карпат" інформував щодо змін в безпековій ситуації в освітніх закладах України. Дітям влаштують обшуки металошукачами й посилять охоронну систему у школах українських закладах освіти посилюватимуть безпеку, щоб створити кращі умови для безпечного навчання.

Таке рішення МВС анонсував Ігор Клименко та заявив про введення комплексу заходів для формування безпечного освітнього середовища. Як будуть підвищувати безпеку в школах?

Заходи безпеки підвищать до революційного рівня. Головні зміни:

У кожній школі буде працювати поліціянт. При цьому, фахівців відбиратимуть за конкурсом та результатами перевірки й медогляду. Також фахівець пройде спеціальне навчання, щоб убезпечити дітей від терористичної, вибухової або ракетної загрози. Пропускний режим у навчальних закладах посилять за допомогою металошукачів та спеціальних рамок. Окрім того, у закладах освіти обладнають тривожні кнопки та екстрений звʼязок зі службами порятунку.

Вже скоро стартуємо із набором та відбором кандидатів. А поки що 70% закладів освіти обладнані тривожними кнопками та перебувають під захистом поліції охорони, – додав очільник МВС.

У серпні 2023 року Клименко вже розповів про посилення безпеки та декілька проєктів МВС.

Зокрема, йдеться про такі кроки: