1. Новини Закарпаття
  2. >

В обійстях закарпатців - легіони слизьких істот: жаб викидають з будинків

14.02.2024 20:09 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

До обійсть закарпатців почали підповзати непрохані гості.

До обійсть закарпатців почали підповзати непрохані гості.

Ідеться про жаб. Вони беруть майже в облогу обійстя жителів Перечинщини.

За словами господарів, істоти, наче "посипались" прямо із неба опісля тривалих дощів. Нагадаємо, напередодні у регіоні проходив потужний паводок. У різних районах області фіксували підтоплення автодоріг, сільгоспугідь, зсуви грунту. На Перечинщині, зокрема, підтопило у ромському таборі.

Як відзначає місцеве населення, у свій час цих створінь в межах населених пунктів було чимало. Розповідають, що бувало й таке, що опісля дощів, на дороги сповзалась рекордна кількість цих земноводних. Та в останні роки жаб поменшало. І от наразі жителі спостерігають майже незвичне явище біля обійсть. Місяць лютий, а жаби вже обліпили городи й подвір'я. Залазять навіть в будинки.

"П'ять жаб нарахувала за вчора на своєму подвір'ї. Одна залізла якось до хати, біля порогу знайшла", - відзначає Ганна Михайлівна.
"Нашестя. Минулого року й не слідно було їх, а тепер, наче впали із неба, з дощем приповзли. На доріжці їх чудо, а ще й слимаки появились. На дворі лютий, в кертах все поцвіло, мухи, метелики вже літають, жаби скачуть, бо погода весняна".
"Сусідка й змію вже побачила днями у керті", - додає жінка.

"А жаб дійсно багато, всі люди кажуть про це. Та чи на добре то  чи не на добре, хто його знає. Хоч жаби не шкодять людині, а от слимаки й миші - то дійсно роблять біду, все їдять й пхлються до хижі", - розповідає Ганна Михайлівна.

Читайте також: У закарпатському озері "живе монстр" ще із часів пліоцену: яка істота лякає місцевих жителів 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими