1. Новини Закарпаття
  2. >

Українці виступають проти звільнення Залужного: у столиці відбулися мітинги та протести

14.02.2024 14:00 Суспільство ВАЖЛИВО

У Офісі Президента відреагували на протести на Майдані через відставку Залужного.

У Офісі Президента відреагували на протести на Майдані через відставку Залужного.

Радник голови ОПУ Михайло Подоляк прокоментував протести в центрі Києва, які почалися після відставки головкому ЗСУ Валерія Залужного.

"У демократіях людина має право на свою позицію, свою точку зору, може виходити. Є тільки певні обмеження, а вони є під час воєнного стану, але тим не менше. Навіть з огляду на це, люди мають право на свою точку зору і можуть її висловлювати будь-яким способом", - підкреслив він.

Подоляк зазначив, що такі акції відрізняються від того, що він назвав "істинним майданом". За словами радника глави ОПУ, масштабні протести зазвичай виникають для зміни відносин між державою і суспільством.

"Справжні майдани, тобто ті, які фундаментально правильно розвиваються, спираються на певні цінності і відповідно повинні дати стрибок розвитку суспільству, еволюції, прогресії... Відповідно такі майдани блискавично збирають велику кількість людей. Безумовно не можна цих людей зібрати штучно, примусово і коли люди хочуть зміни принципу відносин держави і суспільства, тоді вони знаходяться на будь-якій площі", - пояснив Подоляк.

Він додав, що в Україні було два таких майдани, які призвели до ціннісного стрибка, хоча і не вдалося побудувати ідеальної держави.

"Її потрібно далі продовжувати будувати, намагатися продовжувати це все реалізувати. Але зараз ми з вами можемо точно говорити, що немає ніякого Майдану. В принципі зрозуміло, що два роки війни вимагають певних підходів, їх зміни, вертикаль президента може модеруватися так, як президент вважає з точки зору його особистої політичної відповідальності за ті процеси, які відбуваються в країні", - сказав радник глави ОПУ

На його думку, швидкість зміни підходів до формування управлінської вертикалі у військовому відомстві говорить про продуманість тієї реформи, яка зараз там проходить. Подоляк підкреслює, що заміна Залужного не пов'язана з якоюсь особистою неприязню, а є спробою президента Володимира Зеленського знайти інше бачення того, що відбувається.

Відставка Залужного - що повідомлялося

8 лютого Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ. Його місце зайняв Олександр Сирський.

Bloomberg писав, що між Залужним і Зеленським були напружені відносини, оскільки генерал завжди пропонував досить обережні плани ведення війни, тоді як президент хотів більш рішучих дій.

The Sunday Times зазначав, що відставка генерала Залужного призвела до падіння морального духу українських солдатів і змусила їх турбуватися про подальші рішення Сирського.

Читайте також: Сергій Гайдай повертається до Закарпаття: відомо яку посаду запропонували колишньому очільнику Луганської ОВА (ФОТО)