1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Жителі б'ють на сполох: дивна пляма з різким запахом з'явилася в одній з водойм Закарпаття (ФОТО)

12.02.2024 09:36 0 Суспільство
 

До Державної екологічної інспекції звернулися небайдужі жителі смт.Кольчино.

Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області проведено обстеження територій Кольчинської територіальної громади в смт. Кольчино та Чинадіївської територіальної громади в смт. Чинадійово.

Повідомляє пресслужба ДЕІ у Закарпатській області.

"При візуальному огляді водного дзеркала р. Обава зафіксовано окремі плями і сірі сріблястого нальоту плівки. В ході пошуку джерела забруднення на території Чинадіївської територіальної громади, на березі водовідвідної канави, що служить для відводу поверхневого стоку з лісу на ґрунті виявлено пляму розміром 3м х 9м з різким запахом нафтопродукту", - йдеться у повідомленні. 


Інспекторами встановлено, що  вода по водовідвідній канаві проходить трубою під автодорогою і потрапляє в канал шириною близько 3 м і довжиною близько 300 м. Канал впадає у річку Обава. Водне дзеркало каналу повністю вкрите нафтопродуктом, запах якого відчувається в повітрі. З поверхні води в каналі нафтопродукт потрапляє в річку, про що свідчать плями в річці Обава.


"Спеціалістами Інспекції  відібрано 7 проб поверхневої води  та проби ґрунту для виконання вимірювань вмісту забруднюючих речовин. Особу, що допустила забруднення водного об’єкту, не встановлено.
По даному факту матеріали скеровано до правоохоронних органів", - зауважують у відомстві. 


Читайте також: Б'ють ціни й погода: через підтоплення в закарпатців починають псуватись торішні запаси "другого хліба"