1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Заморожений скарб в лісовому масиві: на Закарпатті місцевому жителю посміхнулась фортуна

09.01.2024 16:00 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Жителю регіону всміхнулась удача посеред лісу.

Жителю регіону всміхнулась удача посеред лісу.

  Не залежно від мінусової температури останніми днями, в районах області й досі знаходять в лісах чудо-знахідки. Відзначмо, цьогоріч у лісах регіону грибарили навіть у грудні й під ковдрою снігу знаходили діаманти. Смаколики у зимових лісах упольовували на Берегівщині, Ужгородщині, Перечинщині тощо.

  Знаходили навіть незвичної форми гриби, що нагадують квіти з желе відьмине масло. Однією із унікальних чудо знахідок цієї зими в лісах України є фламуліна - зимовий опеньок. Подібний делікатесний трофей знаходять не часто, а більшість мисливців тихого полювання навіть не знають, як він виглядає. 

Кому ж пофартило знайти цю красу у зимовому лісі, міг смакувати трофеєм на новий рік та Святвечір, як зізнаються в коментарях у мережі Фейсбук.

  Наразі в Україні хоч і врізав мороз, нагадаємо, у горах Закарпаття фіксують 9 січня, мінус 23 градуси цельсія, а гриби й досі знаходять в лісах. Навіть примерзлі вони не втрачають своєї поживної цінності.

- Букові і гливи часто знаходжу у грудні, у січні рідко, але буває й таке, - розповідає мисливець тихого полювання пан Ігор.

- На новий рік приніс додому із лісу гливи. А тиждень тому збирав ще рядівці, - відзначає мисливець.

- Учора пішов прогулятись. Уже був мороз. Тепло одівся, куфайку та чизми. Пішов мало по лісу із псом, - каже Ігор.

- Іду, аж раптом дивлюсь, біля пня стирчать гливи. Трохи підмерзли, а так нормальні, нич їм не є. Вдома пожарили, уже й поїли, - розповідає пан Ігор.

Читайте також: 20 градусів морозу в гірських районах: де "заморозить" найбільше на Закарпатті найближчими днями?