1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Не тільки грип й ГРВІ: у Закарпатській громаді фіксують ще одну небезпеку

1003
Суспільство Закарпаття

У регіоні рекордно зростає кількість хворих на грип й ГРВІ, та є й інші небезпечні недуги.

Не тільки грип й ГРВІ: у Закарпатській громаді фіксують ще одну небезпеку

За останній період в області неабияк зросли випадки із чисельністю хворих на грип й ГРВІ. Епідпоріг лише в Ужгороді, за офіційними даними, перевищує 80%. 

У зв'язку із погіршенням ситуації з кількістю хворих у регіоні, в місцевих громадах змушені вводити карантин в освітніх закладах та дитячих садочках. 

Наразі, на дистанційку уже відправлено учнів у шести закарпатських громадах: Ужгородській, Мукачівській, Рахівській, Іршавській, Виноградівській, Берегівській.

У деяких громадах на дистанційку перевели окремі освітні заклади, водночас дитячі садочки працюють у звичному режимі.

У Берегівській громаді на "дистанційку" перейшли, зокрема, учні у двох ліцеях, а в Ужгороді карантин ввели у всіх освітніх закладах міста.

На Перечинщині наразі ситуація з поширенням грипу та ГРВІ між населенням в межах норми. В освітніх закладах дистанційку наразі не вводять.

Водночас, в районі шириться, окрім грипу та ГРВІ, і не менш небезпечне захворювання, як зазначають місцеві медики. 

Про ситуацію у Тур'я-Реметівській громаді повідомляє сімейний лікар Максим Штимак. З його слів, нещодавно на території громади було виявлено один випадок менінгококового менінгіту.

Всі необхідні заходи з локалізації та ліквідації інфекції були здійснені у співробітництві з Перечинським відділом санітарно-епідеміологічної служби. Наразі санітарно-епідеміологічна ситуація стабільна, як він відзначає.

- Зазвичай першими симптомами менінгіту є підвищення температури, головний біль та ригідність (збільшення тонусу) потиличних м'язів. До інших поширених симптомів належать:

• нудота,

• блювання

• висип темно-червоного кольору на шкірі, що не блідне при натисканні

• фотофобія або світлобоязнь (хвороблива чутливість ока до світла),

• зміни психічного стану (розгубленість).

На відмінну від дітей старшого віку, новонароджені та немовлята відносяться до групи підвищеного ризику розвитку бактеріального менінгіту. 

Найбільш поширеними симптомами менінгіту у малюків є дратівливість, блювання, втрата апетиту, спад активності. Крім того, лікарі завжди оглядають стан великого тім'ячка та перевіряють рефлекси для діагностики причини захворювання у дітей. Якщо ви помітили один із перерахованих вище симптомів у свого малюка, негайно проконсультуйтеся із лікарем.

Симптоми бактеріального менінгіту можуть розвиватися раптово та миттєво, а можуть і з'явитися через кілька днів (у більшості випадків, протягом 3-7 днів після зараження збудником).

Пізніше можуть розвиватися і такі небезпечні симптоми менінгіту, як судоми чи кома. Тому кожен, хто помітив у себе симптоми менінгіту, повинен якнайшвидше звернутися до лікаря, - повідомляє сімейний лікар Максим Штимак у мережі Фейсбук.

Читайте також: Епідпоріг в області перевищено: чи є потреба відправляти на карантин учнів усіх освітніх закладів Закарпаття? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber