1. Новини Закарпаття
  2. >

У п'яти громадах на Закарпатті уже ввели карантин: що відомо про ситуацію в області?

02.02.2024 22:27 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В регіоні різким темпом зростає кількість хворих на грип та ГРВІ.

В регіоні різким темпом зростає кількість хворих на грип та ГРВІ.

На Закарпатті в місцевих громадах уже ввели карантин в результаті загострення епідситуації.

Наразі, на карантин уже перешли а освітніх закладах та дитсадках на Іршавщині, Мукачівщині, Ужгородщині й Берегівщині. Грипують учні і в освітнніх закладах Перечинщини та Тур'я-Реметівської ОТГ, водночас тут наразі не має потреби зачиняти освітні заклади, а дітей відправляти на "дистанційку".

Відомо, що ситуація зі зростанням кількості хворих на грип й ГРВІ в регіоні у лютому досить критична. Епідпоріг перевищено на 80,1%. За даними Закарпатського центру здоров'я, з початку епідемічного сезону захворюваності на ГРВІ захворіло 70 495 людей. Зафіксовані також летальні випадки, в тому числі й серед дітей.

Карантин в освітніх закладах Закарпаття

На Ужгородщині про запровадження карантину повідомили у прес-службі міської ради. На дистанційку дітей буде відправлено з понеділка, 5 лютого й до 8 лютого. З початку наступного навчального тижня карантин вводять у школах й дитсадочках Іршавщини посил.

У Мукачівській ОТГ дітей на "дистанційку" перевели вже відсьогодні. Карантин оголосили в усіх освітніх закладах міської громади. Про це повідомили у Мукачівській міській раді:

"З п'ятниці всі навчальні заклади Мукачівської міської територіальної громади переходять на систему дистанційного навчання. Причиною цього рішення є зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип. Щодо можливого відновлення очного навчання будемо інформувати завчасно", - йдеться у повідомленні у мережі Фейсбук.

На Берегівщині ситуація теж не найкраща. Про це інформує міський голова Золтан Бабяк. Повідомляється про два заклади громади, в яких теж розпочалась "дистанційка". 

"Два заклади освіти нашої територіальної громади: Гечанська гімназія та Яношівський ліцей від завтра переведені на дистанційне навчання у зв’язку з перевищенням епідпорогу захворюваності на ГРВІ серед учнів та персоналу. 
Ситуацію у решті освітніх закладів моніторить управління освіти та культури спільно з фахівцями. І наразі потреби у переведенні їх на дистанційку не має. Про можливі зміни в режимах навчально-виховного процесу буде повідомлено додатково", - зазначив Золтан Бабяк.

В Іршавській громаді карантин запроваджують з 5 по 18 лютого. Зачиняють дитячі садочки, Іршавський ліцей № 1 та Брідський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Решта  закладів середньої освіти в Іршавській громаді продовжують працювати з дотриманням епідвимог.

У Рахівській громаді також оголосили карантин.

Сьогодні стало відомо, що школи Рахівської громади закривають на карантин із 5 лютого. Про це розповіли у пресслужбі Рахівської міської ради.Водночас там додали, що дитсадки продовжують працювати у звичному режимі.

Читайте також: "Шлунки залізні, їдять вибухові предмети": щурі й миші-мутанти в окопах військових оновили меню 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими