1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Істоти, що давно уже вимерли: у громаді на Закарпатті з'явилися тури

03.02.2024 10:56 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Величні тварини оселились в одній із громад Закарпаття.

Величні тварини оселились в одній із громад Закарпаття.

Раніше ці могутні істоти були символом всієї Турянщини. А от в останній період про них лише згадують в ностальгії. Тур'я-Реметівській ОТГ у свій час бика Тура майже славили. Водночас, жителі і боялись набігів цих звірів на їхні земельні ділянки, бо часто розлючені звірі вчиняли гармидер.

Із туром - славним биком, що приблизно у 19 столітті борознив ліси й землі своїми копитами на території України, в турян чимало цікавих історій. Про них ми писали у попередніх публікаціях.

Від імені Тура свою назву отримала повноводна в дощі річка "Тур'я" й багато місцевих населених пунктів. Само собою, це Тур'я- Ремета та найближче до неї сеоо Туриця, також - Туря-Бистра, Туря-Пасіка та Тур'я-Поляна. За легендою, в річці Тур'я і досі тече кров цих биків, що до смерті побились якось між собою, зійшовшись на березі річки.

Донедавна, у центральній частині села - Тур'я - Реметі, численні відвідувачі мали нагоду посмакувати жабячими лапками й іншими унікальними стравами у корчмі "Золотий тур". Після пожежі торік установу зачинено. Що стосується бика Тура, то під час повномасштабного російського вторгнення в Україну, в громаді з'явилась скульптура на честь цієї тварини. Її встановили на території місцевої сільської ради.

Символічного бика добре видно із головної дороги. Скульптуру встановлено благодійним коштом, як повідомили журналісту видання "Голос Карпат" на офіційно поданий запит. Наразі в селі Туриця, що на Турянщині, з'явились і живі тури.

Про це повідомляють у Тур'я-Реметівській ОТГ. Живих турів також подарували місцевій громаді.

Тож, імовірно, традиції і слава про цих диких звірів залишиться не лише в оповідях, а сучасники матимуть змогу прийти й подивитись, якими ж насправді є ці тварини. На фото - два тури пасуться на території села Тур'я-Реметівської громади. Світлину взято з мережі Фейсбук, зі сторінки "Тур'я-Ремета в об'єктиві" 

Читайте також:  Дві знахідки із минулого під одним берегом: "кам'яні зуби" й криниця діда у закарпатському урочищі (ФОТО)