1. Новини Закарпаття
  2. >

Видобуток солі на Закарпатті: для збільшення потужностей необхідний ремонт місцевих автошляхів

01.02.2024 16:05 Суспільство

Родовище на Закарпатті до кінця року забезпечить 50% потреб України харчовою сіллю.

Родовище на Закарпатті до кінця року забезпечить 50% потреб України харчовою сіллю.

Влітку 2023 року на Закарпатті видобули першу технічну сіль з абсолютно нового родовища — Тереблянського. Зараз добуте можна використовувати винятково в технічних цілях, адже у цій солі багато глини та інших домішок.
Про це в коментарі ВВС Україна повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Родовище розробляє ТОВ «Катіон Інвест». Директор підприємства Сергій Кондратьєв зазначає, що тереблянська сіль у непереробленому вигляді підходить для технічних потреб, оскільки багато домішок, а відсоток натрію тут складає близько 90%, тоді як в «Артемсіль» — 97-98%.

"Родовище має великі поклади харчової солі, проте для її видобутку потрібен час. Якщо до покладів якісної харчової солі вдасться дійти за допомогою комбайну, її видобуток розпочнеться у другій половині 2024 року", - зазначив Сергій Кондратьєв, директор ТОВ «Катіон Інвест».

У Закарпатській ОВА сподіваються, що наприкінці 2024 року зможуть забезпечити 50% потреб України в харчовій солі типу «екстра».

Віктор Микита сподівається, що 2025 року Тереблянське родовище забезпечить 100% потреб України в солі — як технічної, так і харчової.

"Запаси сягають близько 500 млн т технічної солі та близько 100 млн т харчової. І обсяги, наскільки відомо на сьогодні, більші, ніж в «Артемсіль». Сіль на цьому родовищі можна розробляти і постачати не лише на внутрішній ринок", - зазначив Віктор Микита, голова Закарпатської ОВА.

Але видобуток солі на Закарпатті та її подальший експорт потребують вирішення низки логістичних питань, адже родовище віддалене від залізничних шляхів, а місцеві дороги не витримають великої кількості багатотонних вантажівок.

Читайте також: Шлях до травматолога: на Закарпатті пенсіонери опинились "ув'язненими в будинках"