1. Новини Закарпаття
  2. >

Новий комунальний платіж та відключення послуг боржникам: нововведення для українців з 1 лютого

01.02.2024 14:41 Суспільство Актуально

В Україні з 1 лютого очікуються суттєві зміни в питанні комунальних послуг.

В Україні з 1 лютого очікуються суттєві зміни в питанні комунальних послуг.

Стало відомо про появу нового комунального платежу, а також відключення електроенергії та газу боржникам.

Третій платіж за газ

Споживачів зобов'язали платити за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Вартість послуги відрізнятиметься залежно від регіону, розміру будинку та його технічних особливостей. Вона буде розділена порівну на кількість мешканців та розраховується індивідуально. Оплачувати послугу потрібно не щомісяця, а раз на 3-5 років.

Нагадаємо, що раніше побутові споживачів отримували дві платіжки за газ – за паливо, а також за його транспортування. Нормативно-правові акти, які зобов'язують облгази безкоштовно проводити періодичне технічне обслуговування абонентів у будинках, втратили чинність.

З 2024 року відповідальність покладено на операторів газорозподільних мереж. Облгази укладатимуть відповідні договори.

Рішення перевіряти газопроводи прийняте у зв'язку з почастішанням аварійних ситуацій на території України. У будинках, які не проходили технічне обслуговування, відбувалися витікання газу та вибухи.

Відключення комунальних послуг

Кабінет Міністрів у грудні 2023 року скасував мораторій на відключення споживачів, які заборгували за комунальні послуги. Тепер компанії-постачальники знову нараховуватимуть пені та штрафи за несплату. Їм також повернули право обмежувати подачу світла, газу та води боржникам. Насамперед відключення торкнуться осіб, які накопичили максимальні борги та ігнорували платіжки довше за інших.

Новий комунальний платіж та відключення послуг боржникам: зміни в Україні з 1 лютого

Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський наголосив, що основна причина скасування мораторію – стрімке зростання заборгованості. Він уточнив, що лише за електроенергію борг українців зріс на 41% у порівнянні з довоєнним періодом. Тому міра виявилася вимушеною.

Читайте також: Нічний режим рятує фінанси: як "розумний лічильник" допомагає закарпатцям не платити рекордні суми за електроенергію?