1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Зброї понад 70 років: окупанти почали застосовувати в боях проти ЗСУ старі гармати ( ФОТО)

71

Ці гармати в СРСР виготовлялись з 1946-го по 1950-й роки.

Зброї понад 70 років: окупанти почали застосовувати в боях проти ЗСУ старі гармати ( ФОТО)

Війська країни-агресора Росії почали застосовувати в боях проти Сил оборони України радянські 130-міліметрові гармати М-46.

Про це повідомляє український військовий портал Defence Express, пише OBOZ.


 Гармати М-46 мають нестандартний як для сухопутних військ РФ калібр. За даними The Military Balance 2023, на зберіганні у росіян було лише 350 систем цього типу.

Ворогу довелося розконсервовувати рідкісні радянські гармати, аби перекинути їх на фронти в Україні. Про появу на території нашої країни цього ворожого озброєння стало відомо з фото, які зʼявилися у відкритих джерелах. 

Довелося розконсервувати: окупанти почали застосовувати в боях проти ЗСУ гармати 1950-х років. Фото

"Ці зображення не дозволяють встановити, яку ймовірну кількість М-46 розконсервував ворог, можемо лише зафіксувати факт, що російські війська перейшли до зняття зі зберігання і використання й такої радянської артсистеми", – сказано в статті. 

У Defence Express не виключають, що снаряди до цих розконсервованих гармат Росія могла попросити у Північної Кореї. Однак росіяни могли знайти відповідні боєприпаси і у власних запасах. 

Довелося розконсервувати: окупанти почали застосовувати в боях проти ЗСУ гармати 1950-х років. Фото

"Як стверджує той же The Military Balance 2023, КНДР в своєму розпорядженні має і ті самі буксирувані М-46, і одразу три типи САУ калібру 130-мм – M-1975, M-1981 та M-1991. Однак, звісно, снаряди до М-46 росіяни могли імпортувати також", – пишуть експерти. 

Кожна гармата М-46 важить 7,7 тонн, заявлена дальність стрільби – до 27 км звичайним уламково-фугасним снарядом та 37 км у випадку використання активно-реактивних снарядів.

Росія могла вдатися до використання у війні цих гармат саме зважаючи на таку заявлену дальність стрільби, а також через високий рівень втрат від контрбатарейного вогню ЗСУ. 


Читайте також:  Мобілізація в Україні: у Раді оголосили деталі нового законопроекту

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber