1. Головна
  2. >
  3. Влада

Мобілізація в Україні: у Раді оголосили деталі нового законопроекту

489
Влада Україна

Серед чоловіків є достатньо потенційних резервів для відповіді на потреби Генерального штабу з оборони України від російської агресії, тому не планується мобілізувати жінок до Збройних сил України.

Мобілізація в Україні: у Раді оголосили деталі нового законопроекту

Про це заявив народний депутат, заступник комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону, пишуть Факти.

Чернєв підкреслив, що закон про мобілізацію стосується чоловіків у віці від 27 до 60 років, а не всіх громадян України.

"Позиція президента, позиція нашого комітету і думаю, що у принципі, позиція більшості парламентарів полягає у тому, що не потрібно на сьогоднішній день додавати жінок до мобілізаційного ресурсу, тому що є у нас на сьогоднішній день достатньо мобілізаційного ресурсу саме серед чоловіків у віці 27-60 років або можливо, як пропонується у цьому законопроекті, зниження мобілізаційного віку до 25 років", - сказав Чернєв.

Він вважає, що на виконання майбутнього законодавства про мобілізацію буде достатньо осіб чоловічої статі, щоб задовольнити потреби Генерального штабу ЗСУ.

Крім того, в Україні введуть сертифікати для військовозобов'язаних громадян мобілізаційного віку, який зараз охоплює вік від 27 до 60 років. Чєрнєв зауважив, що ці сертифікати матимуть електронну форму.

"Очікується, що це буде електронний умовний QR-код, можливо якийсь застосунок або в існуючих державних застосунках, але точно не в "Дії", і це буде можливість перевірити усю інформацію про військовозобов'язаного, про сімейний стан, про те, чи має він відстрочку від мобілізації і т.д. Тобто, це той документ, який, я думаю, замінить наявність військового квитка", - пояснив він.

Депутат також зазначив, що документ буде формуватись у електронному форматі. Зараз у Міністерстві оборони проводиться робота над створенням концепції.

"Для цього, наприклад, не потрібно буде приходити до ТЦК, і для поновлення своїх даних, це можна буде зробити зі свого ноутбука вдома", - пояснив Чернєв.

Єгор Чернєв також висловив припущення, що ці сертифікати будуть включати в себе медичні дані. Однак він підкреслив, що у комітеті з питань національної безпеки ще не мали можливості ознайомитися з новим законопроєктом щодо мобілізації.

"Те, що було опубліковано в онлайн-виданнях – я також не маю підтвердження, що це є реальними документами чи вони реально відображають позицію Міністерства оборони і того законопроєкту, який вони готують", - резюмував народний депутат.

Читайте також: Чи мобілізують обмежено придатних з 1 лютого 2024 року: детальне роз'яснення 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber