1. Новини Закарпаття
  2. >

"Штурмував" ледь не усі військкомати країни": 22-річний сапер Закарпатського гарнізону розміновує деокуповані території України (ФОТО)

27.01.2024 14:09 Суспільство

Він – чи не наймолодший піротехнік Закарпатського гарнізону. Однак від цього не менш обізнаний щодо саперної справи. Воно і не дивно, адже вибухонебезпечні предмети вабили юнака ще з дитинства.

Він – чи не наймолодший піротехнік Закарпатського гарнізону. Однак від цього не менш обізнаний щодо саперної справи. Воно і не дивно, адже вибухонебезпечні предмети вабили юнака ще з дитинства.

22-річний Руслан Мельник з позивним "Лелека" — наймолодший піротехнік Закарпатського гарнізону. Родом він із міста Кременчук, що на Полтавщині.

Коли 24 лютого 2022 року розпочалось повномасштабне вторгнення Росії в Україну, хлопець відразу пішов у військкомати різних міст, проте всюди йому казали чекати.

Згодом до нього зателефонував товариш із Закарпаття та запропонував приєднатись до розмінування територій України, й Руслан погодився. Його історію розповіли на сторінці ДСНС в Закарпатській області у Facebook.

Вибухонебезпечні предмети ще з дитинства сильно вабили Руслана. Рідні хлопця спершу довго не розуміли його прагнення і до останнього не вірили в те, що той поїде працювати на деокуповані території.

"Вперше їхав у Лиман, що на Донеччині, і був радий як дитина. Саме цій роботі я ладен віддатись на усі 100%. Мати думала, що я жартую, аж поки не побачила на власні очі наказ на відрядження у Донецьку область. Тоді їй довелось прийняти моє доросле рішення та підтримати", — каже піротехнік.

Навіть під час роботи з розмінування на сході, хлопець найбільше переживав за свою родину.

"Життя моїх батьків та молодшого брата мені дорожче за власне. Засинаючи та прокидаючись там щодня під звуки вибухів, найбільший страх я відчував, коли бачив в телеграм-каналах сповіщення про тривогу у Полтавській області", — поділився Руслан.

З дитинства тато казав Руслану:

"Як би швидко ти не втікав, доля завжди на крок попереду. Тому замість втечі надавай перевагу боротьбі".

І хлопець із цими словами погоджується:

"На зовнішні обставини вплинути важко, тому намагаюсь бути хоча б виспаним і ніколи не втрачаю можливості відпочити, щоб накопичити сили, які неодмінно знадобляться мені під час виконання службових завдань", додають в ДСНС.

Читайте також: Україні загрожує парламентська криза: відомо чому народні обранці масово кинулись складати мандати