1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Катастрофа усього людства: оприлюднили страшні й маловідомі факти про Голокост

99

В Україні та світі 27 січня є Днем пам'яті жертв Голокосту.

Катастрофа усього людства: оприлюднили страшні й маловідомі факти про Голокост

Цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили найбільший нацистський табір Освенцім ("Аушвіц-Біркенау") на території Польщі, в якому поплічники Адольфа Гітлера вбили близько 1 000 000 євреїв, 70 000 поляків, 25 000 ромів, близько 15 000 військовополонених.

Історики кажуть, що геноцид, влаштований нацистами під час Другої світової війни, призвів до знищення щонайменше третини всіх євреїв у світі. OBOZ.UA зібрав маловідомі факти про страшну трагедію всього людства – Голокост.

1. Дата Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту була встановлена на 27 січня Генеральною асамблею Організації Об'єднаних Націй у 2005 році. Україна на державному рівні приєдналася до цієї традиції у 2012-у.

2. Голокост із давньогрецької – це "всеспалення". Так називають систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною та колабораціоністами у 1933–1945 роках. У більш широкому сенсі Голокост – систематичне гоніння та знищення людей за ознакою расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації чи генетичного типу. Голокост також іноді називають "Шоа" ("катастрофа" на івриті).

3. До Голокосту єврейське населення у світі оцінювалося у 16,5 мільйонів осіб (на 1939 рік). Нині їхня кількість, як вважає демограф Серджіо Делла Пергола, – близько 15,7 мільйонів. Потрібні десятиліття, перш ніж єврейське населення досягне рівня, що існував до Другої світової.

4. Дослідники знайшли відомості про більше ніж 42 500 нацистських гетто та таборів по всій Європі з 1933 до 1945 року.

5. Нацисти ідентифікували євреїв за записами перепису населення, податковими деклараціями, списками членів синагог, парафіяльними записами та ін.

6. Хоча слово "нацист" – це скорочення від "Націонал-соціалістична німецька робітнича партія", насправді нацисти не були соціалістами й не підтримували робітників. Це слово було обрано тому, що вони вірили, що німці підтримають їх.

7. Нацисти вірили, що вони будуть при владі 1000 років. Насправді вони контролювали Німеччину протягом 12 років.

8. Адольф Гітлер планував після війни зібрати понад тисячу єврейських артефактів і виставити їх у своєму "Музеї вимерлої раси".

9. Нацистська Німеччина почала будувати концтабори в окупованій Польщі наприкінці 1941 року. Там з'явилося п'ять таборів смерті: Треблінка, Собібор, Белжець, Освенцим і Майданек. Єдиною метою цих місць було проведення масових убивств євреїв.

Перша документована кара через удушення газом відбулася в Равенсбрюку – найбільшому жіночому концтаборі на території нацистської Німеччини.

10. Внаслідок величезних страждань, завданих нацистським режимом, низка європейських країн, включаючи Німеччину, Францію й Австрію, ухвалила закони, які встановлюють кримінальну відповідальність як за заперечення Голокосту, так і за пропаганду нацистської ідеології.

Читайте також: Україні загрожує парламентська криза: відомо чому народні обранці масово кинулись складати мандати 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber