1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатці ще знаходять "скарби" на деревах: такі трофеї — цінніші за золото (ФОТО)

26.01.2024 16:57 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В мережі Фейсбук діляться й далі трофеями, які знаходять в лісах.

В мережі Фейсбук діляться й далі трофеями, які знаходять в лісах.

Жителі регіону й не тільки продовжують виставляти світлини чудових знахідок у мережі Фейсбук. Літній та осінній грибний сезони хоч і були досить щедрими на улов - білі гриби й інші смаколики, та от узимку трофеї також знаходили в різних куточках держави.

На Закарпатті розповідають, що білі гриби у місцевих лісах подеколи можна було зустріти і після 25 грудня. Цьогоріч гриби збирали навіть у січні. Це були і білі, і гливи, й зимові опеньки під назвою фламуліна. 

Відзначмо, що цієї зими закарпатці знаходили неймовірні "підсніжні" трофеї на Ужгородщині, Свалявщині тощо. Зимові гриби називали підсніжниками. Більшість користувачів соцмереж навіть не вірили, що таке диво можливе ще і зимою, водночас грибники зазначали на протилежному - гриби є і взимку і їх багато. Єдине, що їх потрібно витягувати зі снігу. Ще раз нагадаємо, що справжній скарб у лісі виявили у Берегівському районі.

Гриб фламуліна, який у грудні і навіть у січні збирали майже відрами, теж підкорив соцмережі. Для декого така знахідка була першою у житті за весь період, тому дуже раділи, що їм пофартило з трофеєм та ще й серед снігу.

Нижче на фото - гриб фламуліна, за яким полювали цієї зими 

У Великій Британії його називають velvet shank. Вид спочатку був описаний в Англії ботаніком Вільямом Кертісом у 1782 році як Agaricus velutipes. Рольф Зінгер перевів його в рід Flammulina в 1951 році.

Місцеві назви — вербівка, лубинка зимова.

Зустрічається по всій Україні на пеньках та стовбурах листяних, зрідка хвойних дерев; групами; з осені до ранньої весни. Використовують у свіжому й сушеному вигляді.

Нагадаємо: Закарпатців лякає "небесна" ціна на цибулю у магазинах: золотий овоч стає дефіцитним 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими