1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатців лякає "небесна" ціна на цибулю у магазинах: золотий овоч стає майже дефіцитним

26.01.2024 13:02 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У магазинах регіону продовжують підніматись в ціні овочі, фрукти й ряд інших товарів.

У магазинах регіону продовжують підніматись в ціні овочі, фрукти й ряд інших товарів.

За місяць поточного року багато необхідно важливих товарів істотно зросли у ціні. Подорожчали м'ясо птиці, свинина, ковбасні вироби, молочна продукція, хліб.Також змінилася вартість овочів борщового набору: капусти й картоплі, буряка й моркви.

До слова, картопля в Україні за останній період узагалі подорожчала у чотири рази, що неабияк позначилось на гаманцях покупців посил На початку сезону 2023-го вартість молодого врожаю картоплі на ринках держави була від 50 гривень за кілограм. У січні цього року її вартість продовжила підніматись 

Наразі, від 15 гривень за кілограм вона здорожчала до 25 гривень за кілограм.

Капуста у січні 2024 року теж набирає в ціні. Зараз її вартість на Закарпатті від 30 гривень за кілограм. Середні ціни на цей овоч, за даними Мінфіну, від січня 2022 по грудень 2023 року наступні.

У листопаді торік вона здешевшала до 9 гривень за кілограм. Тоді ж краяни поспішали зробити запаси одним з актуальних сезонних овочів.

Вартість буряка наразі в магазинах регіону варіюється від 17 гривень за кілограм. Дані Мінфіну щодо цього овоча за поточний сезон цього року наступні:

Ціна на моркву теж пішли вгору. Від 15 гривень за кілограм, вона зросла до 17 гривень за кілограм. На сайті Мінфіну такі ціни на овоч у січні у супермаркетах України:

Що стосується цибулі, яку теж додають господині до різних салатів й супів, то і цей овоч не "спустився" до низу. Наразі його вартість 23 гривні за кілограм. Попередня ціна цибулі 18 гривень за кілограм, а до вона вартувала 15 гривень.  Боячись подорожчання, закарпатці ще в листопаді взялись запасатись цибулею, поки вона ще була досить дешевою.

Раніше ми писали, як подорожчали мандарини, банани, хурма в регіоні в період свят. Оселедець і після нового року не спадав у ціні й вартував 150 гривень.

Читайте також: Відрізані від світла через негоду: закарпатцям слід готуватись до чергового снігопаду й проблем з електроенергією 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими