1. Новини Закарпаття
  2. >

"На Закарпатті немає бойових дій": біженка розповіла, чому її син змушений відмовитися від навчання в Україні

23.01.2024 23:42 Суспільство Голос Карпат

Біженка, яка виїхала до Словаччини, розповіла, що її син не зміг продовжувати навчання в коледжі в Україні, адже директор закладу освіти відмовив у цьому.

Біженка, яка виїхала до Словаччини, розповіла, що її син не зміг продовжувати навчання в коледжі в Україні, адже директор закладу освіти відмовив у цьому.

На прохання зарахувати хлопця на онлайн, керівник відповів, що на Закарпатті нема бойових дій, тож і немає бути дистанційного навчання.

Тепер, за словами жінки, аби не втрачати можливість вчитися в Україні, юнаку довелося перевестись в одну зі шкіл на онлайн-навчання. Мама хлопця розповіла, що її сина не виключили з коледжу, адже не мають на це права, проте справу передали до служби захисту дітей. Про це Кісельова розповіла в інтервʼю LIGA.netпише Обозреватель.

"Директор прямим текстом сказав мені, що категорично проти дистанційної освіти і що він відмовив багатьом дітям за кордоном. Оскільки на Закарпатті немає бойових дій, то він вирішив, що і дистанційного навчання бути не повинно", – розповідає мама школяра.

На її думку, дії керівника коледжу нелогічні, адже порушують право отримувати профільну освіти українських дітей. Жінка каже, що у випадку, коли є можливість вибору між потужними закладами освіти за кордоном чи вдома, то зіштовхуючись з опором в Україні, виграє іноземний.

Директор розповів, що в коледжі є укриття, тож адміністрація затвердила очну форму навчання для всіх і робити окремо дистанційне для одного студента не могли. За його словами, забезпечити якісну освіту онлайн складно, особливо на перших курсах.

Міністерство освіти та науки зазначило, що українські заклади загальної середньої освіти не можуть відмовляти у дистанційній формі, якщо її можна забезпечити.

Читайте також: Закарпатці обурені й дуже лютують: відомо причину? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими