1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Зник ще на початку січня: у Карпатах шукають зниклу людину (ФОТО)

20.01.2024 21:26 Суспільство ВАЖЛИВО

Вже понад два тижні, як з громадянином Франції зник зв’язок. Чоловік подався підкорювати Говерлу.

Вже понад два тижні, як з громадянином Франції зник зв’язок. Чоловік подався підкорювати Говерлу.

Тривають пошуки француза, який зник на маршруті до Говерли

В Українських Карпатах уже яку добу шукають громадянина Франції, який, ймовірно, зник на маршруті до гори Говерла. Чоловік востаннє виходив на зв’язок 3 січня.

Нині до його пошуків залучено кілька груп рятувальників, а також техніка. Про це повідомило головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Зазначається, що фахівці вже обстежили маршрут на Говерлу через гори Мала Козьмеска та Велика Козьмеска. Також туриста шукали в урочищі Бабина Ямна.

15 січня дев’ять рятувальників продовжили проводити пошукові роботи в межах урочища Бабина Яма, а також  в напрямках від урочища Заросляк до озера Несамовите і в бік водоспаду Говерлянський Гук.

Щоб обстежити маршрут Лазещина – Кукул, полонина Туркулська, гірські рятувальники залучили колег із ГУ ДСНС Закарпаття.

Що відомо про зникнення іноземця?

10 січня до оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС на Прикарпатті зателефонувала жителька Львова, яка сповістила, що громадянин Франції виходив на зв’язок ще 3 січня, коли, ймовірно, мав намір підніматися в гори. Рятувальники тоді провели моніторинг реєстрації гірськими маршрутами і виявили, що такий чоловік там не реєструвався.

Через два дні інформацію про зникнення француза рятувальникам передало посольство Франції в Україні. Було відомо, що з 3 по 6 січня чоловік планував здійснити сходження від селища Ворохта, урочища Завоєля до Говерли, а потім мандрувати горами до Рахова на Закарпатті.

Дві доби ворохтянські гірські рятувальники та їхні колеги з посту "Заросляк" обстежили маршрути сходження до Говерли з боку Ворохти, а закарпатські рятувальники оглянули стежки на вершину зі сторони Закарпаття. 

У ДСНС зазначили, що на крутому схилі гори Говерла нині спостерігається значна сніголавинна небезпека визначено (III ступінь), що становить високу загрозу для походів у гори.

Яка ситуація станом на 20 січня

Пошукові роботи громадянина Франції у Карпатах ще тривають.

Пошуковими групами обстежено ділянки Чорногірського хребта, а також напрямок до о. Несамовите та кулуари між зеленим та синім маршрутом на г. Говерла та між г. Говерла та г. Брескул.

Обстежено маршрут від с. Богдан до г. Туркул, а також будівлі на полонині Туркульській Рахівського району.

Зниклого іноземця й досі не знайдено.

"На 21 січня заплановано продовження пошукових робіт у напрямку урочища Цибульник – полонина Пожижевська", - повідомляють рятувальники.

Читайте також: Не встигли відпочити й бігом за парти: як почнеться другий семестр в учнів Закарпаття? 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!