1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ціновий геноцид і сльози народу: у закарпатців не має грошей на найбільш необхідні товари

19.01.2024 13:51 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні продовжують підніматись в ціні ряд важливих товарів.

В Україні продовжують підніматись в ціні ряд важливих товарів.

На Закарпатті, як і у ряді інших областей України, спостерігається рекордний ріст цін на продукти у магазинах та супермаркетах. Люди шукають дешевших товарів і обирають з усього асортименту лише найпотрібніше. Дорожнеча продовжує вилучати із гаманців українців чи не усі заощадження. Замість м'яса та сала обирають "лісове м'ясо" 

За даними "Мінфіну", в Україні впродовж січня цього року, у порівнянні із груднем 2022-го значно здорожчали яйця і соняшникова олія. А ось ціна цукру іде на спад. 

Як здорожчали яйця в Україні і за скільки їх можна купити у закарпатських магазинах?

Майже за місяць вартість десятка яєць зросла на 3-5 гривень. Так, яйця "Квочка" порівняно з груднем стали дорожчими на 5 гривень – 65,40 грн. за десяток, а яйця "Ясенсвіт" подорожчали із 62,40 грн. до 65,40 грн. за десяток.

Раніше "Голос Карпат" інформував як змінилася  вартість цього продукту у магазинах регіону. Десь ціни сягали від семи гривень за штуку. Люди обурювались. Торік в листопаді ціна яєць в магазинах Закарпаття була наступною/

До зими 2023 року вони мали ще істотно додати у вартості. Уже у грудні цей продукт набирає стрімкого галопу/

Торік яйця в Україні узагалі досягали рекордних позначок та дорожчали майже із кожним днем. Золоті ціни почали обговорювати в мережі Фейсбук/

Ціни на соняшникову олію

Більш ніж на 4 гривні за місяць подорожчала соняшникова олія "Олейна" - у середньому по супермаркетах ціна пляшки 850 мл зросла з 55,68 грн. до 59,97 грн. На 1,5 гривні подорожчала соняшникова олія "Щедрий Дар" - З 56,14 грн. до 57,67 грн. Ціни на цукор Якщо влітку вартість кілограма цукру майже досягала 35 гривень, то зараз цінники знизилися до 30 гривень. У грудні супермаркети продавали цукор по 31,65 грн/кг, а в січні вартість знизилася до 29,42 грн/кг. Щодо вартості цукру у магазинах Закарпаття, то в липні торік ціни були наступними/

Ситуація з експортом

У 2023 році український експорт цукру становив 506 тис. т загальною вартістю $390 млн. Про це, посилаючись на дані митної статистики, повідомляє Share UA Potential. Згідно попередніх даних митної статистики український експорт цукру в грудні 2023 року становив 69 тис. т, у порівнянні з 73 тис. т в попередньому місяці та 76 тис. т в жовтні (що було найбільшим значенням протягом одного календарного місяця за останні роки). За перші три місяці нового сезону експорт становив 218 тис. т у порівнянні з 139 тис. т за відповідний період попереднього маркетингового року.

«Всього за календарний 2023 рік експорт цукру з України становив 506 тис. т загальною вартістю $390 млн. Для порівняння, в 2022 році було експортовано 181 тис. т на $139 млн, тож в 2023 році обсяги експорту зросли практично в три рази», — йдеться у повідомленні. А ось якими були ціни на гречку та рис в регіоні торік в листопаді.

Читайте також:  Перед святом Закарпаття залило: сьогодні у регіоні освячують воду й будинки