1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Повністю висох і відродився: "реанімований" тропічний цитрус дивує укотре жительку Перечинщини (ФОТО)

16.01.2024 22:01 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Екзотична рослина давала плоди в попередні роки, а в один час вона просто всохла.

Про диво з лимоном в горшку, що тривалий період давав плоди, а пізніше раптово знеміг, розповідає жителька Перечинщини Марія Белей.

Зі слів жінки, після висихання рослини, її просто винесли з хати надвір та поставили у дровітні. Тут лимон, на якого не було але надій, що знову відродиться, перебув не одну зиму, а відтак літо. І ось восени, уже цьогоріч, сталося диво, за словами газдині, рослина почала оживати. На ній зявились нові і зелені листочки, а вже опісля почали формуватись і дрібні пупянки цвіту. В надії, що лимон вкотре заплодоносить, якщо його врятувати, жінка взяла рослину до хати й обрала місце на підвіконні у кухні. Наразі, лимон продовжує "нове життя" й господиня радіє такій аномалії.

 - Я дивуюсь, це неймовірно! Лимон пропав, тичка була одна, листя осипалось. І ось диво настало - рослинка сама відродилась через певний період, - розповідає пані Марія. - Майже два роки лимон стояв у дровітні надворі. Зиму пережив, літо... І ось, восени цього року, на ньому народились новенькі листочки, - із радістю відзначає пані Марія.
- Цей лимон мені купив зять ще раніше, виростила з маленького. Уже двічі смакували із нього плоди. То були дуже смачні лимони. Хай відступляться магазинні. Домашні врази ароматніші, - додає господиня. Уся хата пахнула цитрусом. А як зацвів мій лимончик, то теж такий запах розлився в кімнаті, що навіть парфуми із ним не зрівняються, - додає співрозмовниця. - Маю надію, що вже невдовзі лимон знову заплодоносить, бо починає укотре уже цвісти. Не здається, - відзначає Марія. 
- Тішусь таким чудом, то Божа сила. Вірю, що й наша Україна так відродиться із попелу і всі сини повернуться із поля бою до рідних домівок, до матерів та дружин, діточок, - дуже надіється Марія Михайлівна.

Читайте також: "Якби не смерть військовослужбовця": в одному із сіл Закарпаття діряву й болотну дорогу латали поспіхом (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!