1. Новини Закарпаття
  2. >

Зекономлять врази більше й менше платитимуть: у закарпатців є нагода обміняти "пожерачів електроенергії"

15.01.2024 18:00 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Це можна зробити у відділенні "Укрпошти".

Це можна зробити у відділенні

В українців є чудова нагода споживати врази менше електроенергії, а відтак й менше платити енергокомпанії. Одним із чудових способів є обмін звичайних лампочк розжарювання на світлодіодні. Такий собі обмін можна зробити практично у будь-якому відділенні "Укрпошти".

Варто відзначити, що LED-лампи використовують у 10-20 разів менше електроенергії, тому це допомагає економити "світло". Останнім часом тарифи за споживання електроенергії істотно зростають, доходи ж у населення України порівняно скромні.

Нагадаємо, враховуючи жорстку ситуацію із постачанням електроенергії в областях України жителів застерігають украй економно споживати енергоресурси. Відзначмо, у грудні цього року в державі спостерігався істотний дефіцит електроенергії.

Зауважмо, енергосистема в Україні і цьогоріч може піддатись масованим ракетним ударам із боку Росії, тож імовірно доведеться впроваджувати блекаути.

Як жителям Закарпаття обміняти "пожерачів електроенергії" на економні LED-лампи 

Заявку на обмін лампочок вже можна подавати у застосунку Дія. Вона діятиме протягом п’яти днів. 

У термін в 5 днів заявнику потрібно звернутися в "Укрпошту" й обміняти лампочки.

Алгоритм подачі заявки в Дії:

  • зайдіть в застосунок й авторизуйтеся, якщо ще цього не зробили;
  • знайдіть меню Послуги та виберіть Обмін ламп.
  • введіть номер телефону, відділення "Укрпошти", де хочете забрати лампочки, та кількість пристроїв.
  • вкажіть також тип (наприклад: три типи Е14, два типи Е27).
  • прийдіть на пошту та заберіть лампочки.

Проте є й альтернативний спосіб оформлення. Для цього потрібно прийти до відділення "Укрпошти" й обміняти лампочки без попередньої реєстрації. Однак для цього потрібно взяти із собою деякі документи, зокрема паспорт, податковий номер та лампи.

З 4 січня пенсіонери, які проживають в українських містах, можуть обміняти додатково до 5 нових LED-ламп у найближчих до них відділеннях Укрпошти. Програма ЄС та Уряду, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему через заміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи в домівках українців, запрацювала у 23 тис. населених пунктах по всій країні, крім тимчасово окупованих територій.

"Від початку старту Всеукраїнської програми обміну ламп розжарювання українці замінили вже понад 26 млн ламп. Наразі ще 14 млн енергозберігаючих ламп доступні для обміну", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, цю програму Уряд вперше запустив у кінці січня 2023 року. Тоді обмін здійснювався у розрахунку 5 на 5 в одні руки.

Читайте також: "Бойові жони в тилу": закарпатці взялися "ганяти" людей у формі, що прийшли із повістками (ВІДЕО)  

На Закарпатті рекордно здорожчали "райські плоди": чи є попит на улюблений фрукт? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими