1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Попередні відправили українським солдатам: у закарпатській громаді оновились потрібні транспортні засоби

15.01.2024 15:32 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Новий автобус віднині возитиме школярів Перечинської ОТГ.

Новий автобус віднині возитиме школярів Перечинської ОТГ.

  Новину у мережі Фейсбук повідомив очільник громади Іван Погоріляк. З його слів, ще на початку повномасштабного російського вторгнення, Перечинська громада передала в зону бойових дій два шкільні автобуси. Утім, наразі проблем із забезпеченням транспортними засобами освітніх закладів ОТГ майже немає. Ще один автобус громада отримала у 2022 році.

- Сьогодні наша громада отримала новенький шкільний автобус. Нагадаю, що на початку війни ми для потреб ЗСУ передали два шкільні автобуси. Тепер ми фактично маємо стільки ж автобусів, як і до початку повномасштабного вторгнення, бо ще один автобус отримали в 2022 році. З бюджету нашої громади для співфінансування було виділено 800 тисяч гривень, - ідеться у повідомленні.

  Зауважмо, що у вівторок, 9 січня, на площі Народній в Ужгороді відбулася передача 7 нових шкільних автобусів освітянам і представникам територіальних громад краю. Сертифікати і ключі від транспортних засобів моделі марки Isuzu керівникам освітніх закладів вручили очільники краю Роман Сарай та Віктор Микита. 

– Попри війну, завдяки ініціативі президента України Володимира Зеленського й уряду ми отримали з державного бюджету субвенцію на закупівлю такого транспорту. Це важливо для забезпечення регулярного й безоплатного перевезення до місць навчання, роботи і додому учнів та педагогічних працівників, які проживають на відстані понад 2 км від закладу. Насамперед ідеться про освітні осередки в громадах, де транспорт вилучали для потреб ЗСУ за мобілізаційними нарядами, – розповів очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Новий транспорт поїде в:

  • Неветленфолівський заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Пийтерфолвівської ТГ,
  • Верхньокоропецький заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Верхньокоропецької ТГ,
  • Вільховецько-Лазівський ліцей Вільховецької ТГ,
  • Волосянківський заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Ставненської ТГ,
  • Лютянський заклад середньої освіти І–ІІІ ступенів Костринської ТГ,
  • Монастирецький ліцей Горінчівської ТГ
  • Торунський ліцей Міжгірської ТГ.

Як інформують у Закарпатській обласній раді, в області реалізовано державну субвенцію для закупівлі шкільних автобусів на загальну суму 89 мільйонів 600 тисяч гривень, із них 21 мільйон 250 тисяч – співфінансування з місцевих бюджетів.

Читайте також: Абсолютні переможці турніру в Румунії: закарпатські шахісти прославились на міжнародних змаганнях (ФОТО)