1. Новини Закарпаття
  2. >

Антитютюнові оновлення: в Україні для курців запровадили деякі зміни

15.01.2024 10:42 Суспільство Актуально

В Україні набули чинності нові норми маркування тютюнових виробів.

В Україні набули чинності нові норми маркування тютюнових виробів.

З 11 січня 2024 року набрали чинності нові норми щодо маркування пачок тютюнових виробів - відтепер медичні попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пачки цигарок, що посилить ефект антитютюнових обмежень. Про це проінформувала пресслужба МОЗ.

"Це важливий етап імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів щодо захисту населення від збитків тютюнових виробів та електронних сигарет", - наголошується у повідомленні.

До цього Міністерство юстиції затвердило 14 наборів медичних попереджень (варіантів тексту та ілюстрацій), розроблених МОЗ, технічних вимог до дизайну та форми маркування, а також порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів.За інформацією міністерства, виробники повинні розміщувати на упаковках з цигарками оновлені графічні зображення з текстом медичних попереджень про шкоду та наслідки куріння на 65% площі пачки та QR-код, який веде на сервіс Центру громадського здоров'я МОЗ з надання допомоги з відмови від куріння "Я кидаю палити".За словами заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, куріння тютюну у 70% випадків викликає хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

Читайте також: Компромісу поки що не буде: уряд Естонії відмовляється відсилати українських чоловіків призовного віку до Батьківщини