1. Новини Закарпаття
  2. >

Компромісу поки що не буде: уряд Естонії відмовляється відсилати українських чоловіків призовного віку до Батьківщини

15.01.2024 10:21 Суспільство ВАЖЛИВО

Уряд Естонії не має наміру висилати до України військовозобов'язаних українських чоловіків, які мешкають на естонській території.

Уряд Естонії не має наміру висилати до України військовозобов'язаних українських чоловіків, які мешкають на естонській території.

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що Україна має право просити чоловіків мобілізаційного віку повернутися, але Естонія не примушуватиме їх до цього.
 
Про це Каллас заявила виданню Kyiv Independent. За її словами, під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 11 січня було обговорено питання українських біженців, у тому числі чоловіків мобілізаційного віку. Каллас згадала, що Зеленський у розмові зазначив, що є військові, є люди, які сплачують податки в Україні, але є й люди, які перебувають в інших країнах, зокрема й в Естонії. Прем'єр наголосила, що її країна не видаватиме Україні чоловіків мобілізаційного віку.

"Зараз для нас вони мають право бути тут, якщо вони дотримуються правил, якщо вони до нас дійшли, то ЄС дає їм тимчасовий захист. Тому ми точно не робитимемо нічого зі свого боку, щоб видати цих людей. Україна має звернутися до людей, які тут, та попросити їх повернутися, щоб допомогти своїй Батьківщині", - сказала вона.

Читайте також: Авто, цигарки та техніка: Закарпатська митниця передала близько 92 млн грн для потреб оборони та нацбезпеки