1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатців тягнули прямо із вулиць й навіть з маршруток: що планують у Раді в зв'язку із важливим законопроєктом?

2526
Суспільство Закарпаття

Військовозобов'язаним потрібен стимул, аніж нав'язливий "примус" в мобілізації.

Закарпатців тягнули прямо із вулиць й навіть з маршруток: що планують у Раді в зв'язку із важливим законопроєктом?

Останнім часом в Україні мобілізація виходить на нові рівні. Чоловікам традиційно, але з креативом вручають повістки і відправляють до ТЦК. Військовозобов'язаних ловлять прямо на вулицях, магазинах, в курортних зонах. Про чимало подібних випадків ми вже писали у попередніх публікаціях. І Закарпаття не виняток в цьому плані. Місцеві жителі в мережі Фейсбук виставляли жахаючі кадри, де людей силою витягували з автомобілів. Один з інцидентів було зафіксовано очевидцями у гірському районі області.

А ось в Ужгороді чоловіка забрали з готелю посеред ночі й відправили в ТЦК.

Ще один з інцидентів було зафіксовано в Хусті. Водія витягнули прямо з вантажівки серед дороги.

Також, за словами місцевих жителів, їм доводилось бути свідками ситуацій, коли військовозобов'язаних майже вихапували з автобусів та маршруток. Люди обурювались на такі дії та поведінку представників ТЦК. 

Із метою удосконалити процес мобілізації та "притягнути" до війська не бажаючих воювати, в Україні почали розробляти різні підходи - законні і більш "креативні". У ТЦК навіть впровадили "хитрий" спосіб вручити повістку військовозобовязаному - через пошту разом із платіжкою за комунальні послуги. Такий метод є незаконним та вводить людину у ступор, кажуть юристи. 

"Має бути баланс. Не можна примусити".

Раніше "Голос Карпат" інформував, що імовірно в Україні можуть ввести електронні повістки.

Наразі в Уряді пропонують "рафінувати" один із важливих законопроєктів, де одним із положень є саме питання електронних повісток чоловікам.

"Законопроєкт про мобілізацію потрібно збалансувати між примусовими та мотиваційними нормами. Нині документ містить положення, які порушують права людей" Про це в ефірі телемарафону заявив заступник голови оборонного комітету Верховної Ради Єгор Чернєв.

За його словами, пропонується виключити з положень законопроєкту повістки електронною поштою, адже проконтролювати їхнє розсилання неможливо.

"Ми всі отримуємо кожного дня десятки, а то й сотні листів, які потрапляють у спам. Не має бути такої норми, щоб людина несла відповідальність за те, що вона не отримала та не прочитала цей лист", – сказав депутат.

Комітет також наполягає, щоб люди з інвалідністю I, II, III груп або отримували повне відстрочення, або взагалі не підпадали під мобілізацію, додав Чернєв.

"Останнім тижнем наш комітет працював над тим, щоб усе це збалансувати, щоб законопроєкт відповідав і нормам Конституції, і виконував завдання від нашого Міністерства оборони щодо мобілізації", – зазначив він.

Водночас зниження призовного віку з 27 років до 25 у законопроєкті планують залишити.

За словами нардепа, документ містить 200 сторінок, тому робота над його удосконаленням займе якийсь час.

Читайте також: Їх викопують прямо зі снігу: яку дивну знахідку виявляють в районах Закарпаття і що з нею роблять? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber