1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські домівки та угіддя почали "атакувати" мишоподібні гризуни: як з ними боротись

09.01.2024 21:14 Суспільство Актуально Голос Карпат

Мишоподібні гризуни завдають значних збитків сільськогосподарському виробництву.

Мишоподібні гризуни завдають значних збитків сільськогосподарському виробництву.

На території району серед видового складу гризунів переважають полівки та миша польова. Сприятливим фактором для розвитку гризунів являється тривале утримання снігового покриву, під яким миші можуть харчуватись. Тому з ними треба вести боротьбу, особливо на сільськогосподарських угіддях (сходах озимих зернових, молодих садах та б/ травах), інформує Іршавська міська рада.

З огляду на характер розмноження і шкідливість гризунів, слід постійно проводити обстеження з метою контролю розвитку шкідників. Заходи з контролю щільності популяцій мишоподібних гризунів поділяють на профілактичні й винищувальні. 

Найважливішими профілактичними заходами є агротехнічні: дотримання сівозміни, боротьба з бур’янами на полях і в місцях резервацій гризунів (у лісосмугах та на узбіччях доріг і ін.), своєчасне й без втрат збирання врожаю, своєчасна та якісна оранка. Усе це позбавляє гризунів кормової бази і надійного сховища. Для захисту складських приміщень, зерносховищ, господарських будівель та приміщень, насамперед, необхідно забезпечити непроникливість у них гризунів і дотримуватись належного санітарного стану. 

Якщо ж гризуни з’явились, необхідно вдатись до винищувальних заходів. На невеликих полях, у фермерських господарствах та у приміщеннях їх можна відловлювати механічно, застосовуючи пастки різних модифікацій. Встановлюють пастки біля нір та на стежках, якими пересуваються миші й полівки. Якщо використання механічного методу буде  не доцільно або не можливо, то слід вдатись до хімічного. В Україні дозволено до використання значна кількість родентицидів, зокрема: Антимиша  принада 2-3 пакетики в нору, Крисолов  принада 10-20 г в нору, капкан принада №1 1.5-2.5 кг/га, принада «Смерть гризунам» 10-80 г/кв.м  та інші дозволені родентициди включені в «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Систематичні обстеження, вчасний захист полів від мишоподібних гризунів, забезпечать збереження посівів та урожай озимих культур. 

Читайте також:  Їх викопують прямо зі снігу: яку дивну знахідку виявляють в районах Закарпаття і що з нею роблять?