1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Топитимуть грубки всю ніч: закарпатців притиснуть ще більші морози найближчими днями

08.01.2024 17:29 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

У регіоні уже спостерігають істотні "мінуси".

У регіоні уже спостерігають істотні

Жителів Закарпаття найближчими днями притиснуть морози до -13 градусів цельсія. Нагадаємо, в гірській частині області уже відсьогодні істотно похолодніло, а Піп Іван скував мороз -11 градусів цельсія.

Втім, у січні українцям обіцяють ще більші морози. У деяких регіонах вони можуть бути до мінус 25 градусів.

Про погані погодні умови, зокрема ожеледь й снігопади, повідомляють у різних областях України. Мінус 10 градусів морозу 8 січня фіксували у Рахівському районі, у селах Перечинщини, під Полониною Руною, теж похолодніло. У гірських Лікіцарах вже завтра, 9 січня, обіцяють -10 градусів Цельсія.

Через погіршення погодних умов у деяких областях спостерігається знеструмлення ряду населених пунктів.

Готуючись до морозів, жителі регіону починають сильніше обігрівати оселі. Одні розпалюють грубки і запасаються дровами, решта вмикають електричні конвектори тощо. Утім, оскільки за газ та електрику останнім часом тарифи підвищились, грубки й буржуйки, відзначає місцеве населення в цій ситуації, куди зручніші. Проте і дрова в регіоні під зиму здорожчали. Зараз машина дров обійдеться від 10-12 тисяч гривень.

Торік вона вартувала 6 000 тисяч гривень.

Щоб мати запаси твердого палива до цьогорічних погодніх сюрпризів, багато місцевих господарів, поспішили купити дрова ще улітку за більш низькою ціною. Зробити зарання запаси дровами краян також застерігали в лісгоспах й попереджали, що дрова до зими ще здорожчають.

Тож, кому все ж вдалося зробити запаси дровами, розтоплює грубки. Пані Марія із Перечинщини розповідає, що опалює будинок лише дровами. Вдалося придбати твердого палива й цьогоріч, аби мати, чим гріти оселю.

"Сунуть морози, відзавтра кажуть, будуть сильніші. Гайцую у пецу. Огинь кладу увесь день, щоб було тепло у хаті", - розповідає Марія.
"У грудні цього року й на новий рік погода була із дощами, весняна, усе поцвіло у садах, не потрібно було так сильно гріти оселю. Та зараз температура надворі уже притискає, вже чути - йде холод. Вітер свище із полонини. Учора вже фест було чути, як віяло звідти", - розповідає Марія.

"Буду класти огинь цілу ніч". 

Читайте також: На Закарпатті шквальний вітер та снігопади: морози вже охопили гірські райони 

Закарпатці сидітимуть без світла по 6-7 годин: якими будуть графіки відключень 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими