1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Вже нападають і на людей: закарпатців атакує нашестя щурів

04.01.2024 13:16 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Жителі області інформують про надзвичайні ситуації через нашестя щурів.

Жителі області інформують про надзвичайні ситуації через нашестя щурів.

Цьогоріч в регіоні та в інших частинах держави люди фіксують рекордне нашестя мишей та щурів. З ними борються навіть військові на лінії фронту, адже "зараза" поширюється в окопах та бліндажах.

Підземний ворог поїдає не тільки запаси їжі солдатів, а й шкодить військовій техніці. Їдять навіть порох для мін.

З початку літа цього року ведуть боротьбу із голодним нашестям і жителі Закарпаття. За словами господарів їх настільки багато, що навіть коти не справляються з ними. Тож людям доводиться з ними боротись по своєму й витрачаючи не мало фінансів. Кажуть отрута, яку доводиться купувати не за малі гроші у магазинах, не завжди ефективна.

Більш дієвим способом є відловлювання мишей за допомогою пасток - липучок. На такі, але теж не одні із дешевих приманок, можна зловити за один раз до 15 шкідників. Саме стільки цих ненаситних створінь, відзначають господарі, їм доводиться майже щоразу виносити з хати.

Варто відзначити, цьгоріч голодні істоти завдали істотної врожаю картоплі і кукурудзи на полях жителів.

Про нашестя, яке і досі лізе до хат й проникає у всі приміщення, повідомляли у різних районах області. Люди кажуть, що раніше не тямлять аби було так багато мишей. Імовірно це віщує не дуже хороший знак, розповідають старожили - катаклізми чи у гіршому випадку - голод. Та от те, що гризуни поїдають запаси й фінанси жителів - біда одна. Люди кажуть, що голодні створіння подеколи з'їдають своїх мертвих родичів .

А от недавно в одному із сіл Ужгородщини зафіксовано випадок нападу гризуном на дитину. Подія сталась в селі Середнє.

Слід нагадати, що гризуни є поширювачами небезпечних захворювань, одним із яких є лептоспіроз. Цього року у регіоні зафіксовано летальні випадки від цієї недуги.

Читайте також: Зграї бродячих чотирилапих нападають на перехожих: закарпатці не приховують емоцій (ФОТО, ВІДЕО)