1. Новини Закарпаття
  2. >

Тарифи на світло та воду зростуть: економічний прогноз на 2024 рік

03.01.2024 16:59 Суспільство

Українців попередили про підвищення тарифів на світло та воду у 2024 році.

Українців попередили про підвищення тарифів на світло та воду у 2024 році.

Тарифи на світло та воду в Україні зростуть у 2024 році. У цьому впевнений голова товариства споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Українців попередили про підвищення тарифів на світло та воду у 2024 році: економічний прогноз - today.uaНа думку аналітика, електроенергія для побутових споживачів подорожчає до 3,5 грн./кубометр. Для бізнесу тарифи постійно змінюються. Минулого, 2023 року, вони зросли приблизно на 25%.

Олег Попенко також попередив про майбутнє підвищення вартості обслуговування багатоквартирних будинків. За минулий рік послуга зросла на 20%.
Також очікується підвищення тарифів на вивезення твердих побутових відходів. Проте остаточні рішення лише на рівні місцевих рад.

"Ці послуги не прописані у законодавстві України, то до них претензій немає, вони набули повного права на підвищення вартості", - пояснив експерт.

Попенко нагадав про скрутне становище водоканалів, які ще минулого року вимагали перегляду тарифної політики. Однак ситуація залишилася незмінною, тому поки невідомо, чи змінюватиметься вартість води у 2024 році.

Які комунальні тарифи не підвищуватимуть

У 2024 році не планується подорожчання опалення, гарячої води та транспортування газу. Саме блакитне паливо продаватиме за колишніми цінами до кінця опалювального сезону, а подальше рішення ухвалюватиме влада. Глава Нафтогазу Олексій Чернишов наполягає на підвищенні тарифу для більшості населення. Він пропонує залишити субсидії найуразливішим категоріям споживачів.

Українців попередили про підвищення тарифів на світло та воду у 2024 році: економічний прогноз

Тарифи на комуналку підвищуватимуться з різних причин, кожну послугу слід розглядати окремо. На вартість вивезення твердих побутових відходів, головним чином, впливає вартість паливно-мастильних матеріалів на ринку, вони можуть дорожчати на 50-70%. У тарифах обслуговування багатоквартирних будинків враховується вартість світла у місцях загального користування.

"Сказати чітко, що підвищення вартості обумовлюється якимись загальними факторами не можна. У всіх послугах ці фактори відрізняються", - цитує Олега Попенка Pro Гроші.

Читайте також: "Менш кардинальний і не такий жорсткий": до Ради внесли ще один новий законопроєкт про мобілізацію